Złodziej kradł w hotelu i restauracji. 34-latek zatrzymany przez policję

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za przywłaszczenie portfela i kradzież z włamaniem do szafki pracowniczej jednego z hoteli. Sprawca okazał się recydywistą, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

W ubiegły weekend policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników hotelu przy ul. Szpitalnej o kradzieży z szafki pracowniczej kart płatniczych. Na nagraniu z monitoringu sprawca poruszał się po części hotelowej, następnie zjechał windą na poziom dla pracowników i tam sprawdzał pozostawione rzeczy w szafkach ubraniowych. Do jednej z nich włamał się i zabrał karty płatnicze.

Wcześniej, bo w sierpniu na wpłynęło podobne zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia portfela w jednej z kołobrzeskich restauracji. W tym przypadku właściciel wycenił starty na kwotę ponad tysiąca złotych.
Policjanci zajmujący się sprawa ustalili, że sposób działania, a także zabezpieczone ślady w miejscach zdarzenia dotyczą tego samego sprawcy. Kolejne analizy zebranych danych doprowadziły do wytypowania mężczyzny i zatrzymania go po drugim zdarzeniu.
Podejrzewany o włamanie to 34-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obydwa zarzuty przedstawiono podejrzanemu w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie konsekwencji, a decyzją prokuratury zastosowano wobec 34-latka policyjny dozór.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend