Znamy już wyniki konsultacji ws. integracji miasta z częścią gminy Kołobrzeg

Urząd Miasta podał wyniki konsultacji ws. integracji miasta z częścią gminy wiejskiej Kołobrzeg.

Chodzi dokładnie o 123 ha terenów, które obecnie stanowią między innymi grunty orne, pastwiska, nieużytki i lasy. Na terenie tym znajduje się też jedno gospodarstwo rolne. Działki te to  doskonała lokalizacja do powstania np. lokalnej strefy ekonomicznej. Jej powstanie spowoduje, że nieruchomości staną się atrakcyjne dla podmiotów gospodarczych pod lokalizację usług przemysłowych, logistyki, transportu, handlu czy innych niezwiązanych bezpośrednio z turystyką.

Miasto o zdanie ws. integracji spytało mieszkańców Kołobrzegu. Konsultacje trwały do końca lutego. We wskazanym terminie wpłynęły 2104 ankiety, z czego 2076 ankiet złożyli mieszkańcy Kołobrzegu, a 28 ankiet złożonych zostało przez osoby, które nie są mieszkańcami Kołobrzegu. 93,5 proc. ankietowanych opowiedziało się za integracją.

Liczba głosów ważnych – 2076, Liczba głosów za włączeniem – 1941. Liczba głosów przeciw włączeniu- 67. Liczba głosów wstrzymujących – 68, ilość głosów nieważnych – 0. Procent osób ankietowanych – 5,10 % uprawnionych do głosowania.

– Cieszę się, że mieszkańcy zrozumieli nasze argumenty i opowiedzieli się za dalszym rozwojem Kołobrzegu, za poszerzeniem oferty pracy w nowych zawodach i zyskania niezbędnego oddechu dla miasta. Wierzę, że tak wysoki poziom akceptacji idei integracji z Korzyścienkiem ułatwi nam dalsze procedowanie naszego projektu – napisała w mediach społecznościowych prezydent Kołobrzegu.

konsultacje - Znamy już wyniki konsultacji ws. integracji miasta z częścią gminy Kołobrzeg

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 09 marca, 16:48 Dan

    Co z tego ze mieszkańcy miasta są za jak mieszkańcy gminy są przeciw 🙂

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend