Zwrot ws. parkingu przy ul. Fredry. Prezydent Kołobrzegu rozwiązuje umowę (wideo)

Wczoraj informowaliśmy, że prezydent Kołobrzegu wydzierżawiła w trybie bezprzetargowym parking przy ul. A. Fredry (przy amfiteatrze). Umowa z firmą Futurein została już podpisana, a należna miastu kwota 140 tys. zł wpłynęła na konto magistratu. Od dziś do 15 września parking miał być płatny.

Informacja zaskoczyła i zbulwersowała część mieszkańców.  – Gdybym wiedział, wydzierżawiłbym go od razu. – powiedział nam jeden z przedsiębiorców oburzony bezprzetargowym trybem wydzierżawienia parkingu.  – Umiem liczyć i wiem, ile można tu zarobić. To skandal, że nie zostało to podane do publicznej wiadomości, tak żeby każdy miał szansę go wynająć.

Dziś prezydent Kołobrzegu wydała w tej sprawie oświadczenie. Jak stwierdziła, wsłuchując się w głosy mieszkańców,  po rozmowach z przedsiębiorcą, który miał od dziś zarządzać największym parkingiem w strefie uzdrowiskowej, podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron.

– Podpisując umowę na dzierżawę parkingu przy ulicy Fredry, na czas sezonu letniego, miałam na względzie tylko i wyłącznie potrzebę uporządkowania tego terenu. – mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. – Od lat miasto boryka się z problemem parkujących w tym miejscu kamperów, które zrzucając nieczystości do gruntu, negatywnie działają na tą część naszego uzdrowiska. Moje działania dążą i będą dążyć do zabezpieczenia strefy A kołobrzeskiego uzdrowiska, przed wszelkimi zagrożeniami związanymi z zanieczyszczeniami powietrza, nadmiernym hałasem i działaniami powodującymi zanieczyszczenia gruntu. W tym konkretnym przypadku uznałam także, że wpływ 140 tysięcy do budżetu miasta jest znaczącą kwotą. 

Więcej w materiale wideo.

 

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 27 czerwca, 11:40 Zenon Mak

  A czy nie można ogłosić przetargu ustnego OTWARTEGO DLA KAŻDEGO PRZEDSIĘBIORCY?
  Przecież taki przetarg można zorganizować w tydzień!
  Dla dobra mieszkańców i uczciwego podejścia do sprawy a nie wspierania tylko swoich….

  Reply this comment
 2. 27 czerwca, 16:33 mapa

  Pani Prezydent powinna wiedzieć, że ten parking leży w strefie B uzdrowiska, a nie w strefie A.

  Wiedza tej Pani na temat naszego miasta jest porażająca.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend