23 sierpnia, port jachtowy, koncert FRANCIS TUAN, godz. 20, wstęp wolny

You are currently viewing 23 sierpnia, port jachtowy, koncert FRANCIS TUAN, godz. 20, wstęp wolny

WSTĘP WOLNY!!! Zapraszamy już od 18:00
18:00 – DJ Moose (DJ set)
20:00 – koncert

Pamiętacie zespół Katedra – odnowicieli bigbitowej psychodelik z Wrocławia? Ich lider, Fryderyk Nguyen, w ramach projektu Francis Tuan prowadzi też bardzo ciekawą działalność na polu nieco nowocześniejszych, ale równie fascynujących brzmień. Coraz bardziej rozkręcającą się działalność, więc nie mogło zabraknąć go w Ogrodzie Szeląg…

Piosenki Francisa Tuana przepełnione są pogodą ducha, ponieważ radość uznaje za najlepszy rodzaj buntu. Swoją muzyką zaprasza w podróż do innego świata, gdzie zatarły się niepotrzebne granice – również muzyczne. Tu gitarowy pop staje się tłem dla duchowych refleksji, taneczne utwory mają teksty inspirowane filozofią, a etniczne wietnamskie instrumenty współgrają z elektroniką. Słuchając muzyki Francisa, można przez chwilę wyobrazić sobie, że za oknem jest słonecznie, a ludzie żyją w zgodzie ze sobą i z naturą. Choć ta alternatywna rzeczywistość wydaje się nieco pokręcona, dla Francisa najważniejsze jest jedno – dobra melodia. W lutym 2020 roku ukazał się jego debiutancki długogrający album „Let’s Pretend”, jeszcze cieplej przyjęty niż poprzedzający go minialbum „Poems” i jeszcze wydatniej prezentowany na antenie Trójki i innych stacji radiowych.

Jako Francis Tuan, Fryderyk przekroczył granice wielu sal koncertowych, klubów, festiwali oraz państw, występując np. w Szwecji (festiwal Live at Heart). Wystąpili m.in. na Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, Opole Songwriters Festival, zdobył nagrodę na Fama Festival, dotarł również do Kanady na Canadian Music Week do Toronto.

Dodaj komentarz