3500 złotych i 25 punktów karnych dla nieodpowiedzialnego kierowcy. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu

Policjanci „drogówki” zatrzymali kierującego, który za nic miał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna kierując autem osobowym popełnił szereg wykroczeń, przez co został ukarany mandatem w kwocie 3500 złotych i 25 punktów karnych.

Podczas patrolu rejonu służbowego niedaleko Ustronia Morskiego, na jednej z dróg powiatowych policjanci z Ruchu Drogowego zauważyli pojazd marki Audi, który za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał inne pojazdy przekraczając linię ciągłą, nie stosował się do znaków ostrzegawczych informujących o niebezpiecznych zakrętach, a dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.  

Policjanci niezwłocznie go zatrzymali do kontroli drogowej. 48-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego nie potrafił wytłumaczyć dlaczego prowadził tak niebezpieczną jazdę. W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi, w tym przekroczeniem dozwolonej prędkości o 89 km/h wystawiono mu mandaty na kwotę 3500 złotych i 25 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego w związku z czym sporządzono dokumentację o ukaranie do Sądu.  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend