4-7 lipca, Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów, Podczele, bilety

You are currently viewing 4-7 lipca, Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów, Podczele, bilety

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów to imponujące wydarzenie, które łączy entuzjastów historii wojskowości i techniki w niepowtarzalnej scenerii Nadmorskiego Parku Kultury w Podczelu, Kołobrzeg.

W dniach 04-07 lipca 2024 roku, uczestnicy i widzowie mają szansę wziąć udział w XXVI edycji tego zlotu, który po latach przenosi się z Darłowa do Kołobrzegu, zapewniając nową, fascynującą odsłonę tego wydarzenia. Na tegoroczny zlot zaprasza Marian Laskowski – Komandor Zlotu, który przygotował dla wszystkich wiele atrakcji.

Bilety dostępne na stronie https://zlotkolobrzeg.pl/

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów to:

Parada wozów militarnych
Inscenizacje batalistyczne
Prezentacja zabytkowego sprzętu
Pokazy samolotów
Przejażdżki sprzętem
Strefa kultury
Kiermasz militarny
Koncerty gwiazd
loty widokowe
Kuchnia wojskowa
Letni Zlot oferuje bogaty program atrakcji, w tym parady wozów militarnych, które przemierzą teren zlotu, prezentując historyczne pojazdy w pełnej okazałości.

Inscenizacje batalistyczne ożywiają historyczne bitwy, oferując widzom wgląd w taktykę i techniki bojowe minionych epok. Z kolei prezentacje zabytkowego sprzętu wojskowego i pokazy samolotów pozwolą uczestnikom przyjrzeć się z bliska maszynom, które kiedyś dominowały na polach bitew i w przestworzach.

Dodatkowo, zlot zaprasza do wzięcia udziału w przejażdżkach historycznym sprzętem, oferując niezapomniane doświadczenie podróżowania w czasie. Strefa kultury wzbogaca ofertę o aspekty edukacyjne i rozrywkowe, w tym kiermasz militarny, gdzie można nabyć pamiątki i repliki sprzętu. Koncerty gwiazd i muzyka na żywo dodają energii wydarzeniu, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Loty widokowe nad malowniczym krajobrazem nadmorskim, kuchnia wojskowa serwująca tradycyjne dania z różnych okresów historycznych, a także możliwość bezpośredniego uczestnictwa w pokazach i inscenizacjach sprawiają, że Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów to nie tylko wydarzenie dla miłośników historii, ale również dla całych rodzin szukających unikalnych wrażeń i edukacji poprzez zabawę. Zapraszamy do doświadczenia tej niezapomnianej podróży w czasie, gdzie historia ożywa na naszych oczach.

Aby umożliwić jeszcze szerszy dostęp do tego niezwykłego wydarzenia, organizatorzy przygotowali specjalną ofertę biletów. W czwartek i niedzielę wstęp na zlot jest bezpłatny, co daje doskonałą okazję do odwiedzenia festiwalu bez dodatkowych kosztów. Natomiast w piątek i sobotę dostępne będą karnety całodniowe na oba dni, jak również bilety całodniowe, które umożliwią pełne doświadczenie oferowanych atrakcji. Dla mieszkańców Kołobrzegu przewidziano bilety ulgowe na kartę mieszkańca, a także bilety rodzinne, które zapewnią atrakcyjną opcję dla odwiedzających festiwal w większych grupach. Zapewniamy, że każdy znajdzie opcję dostosowaną do swoich potrzeb, aby w pełni cieszyć się wyjątkową atmosferą tego historycznego zlotu.

PROGRAM ZLOTU
01 do 07 lipca 2024 r. (poniedziałek-niedziela)
bazar militarny, kuchnia wojskowa, wystawa dioram, przejażdżki ciężkim sprzętem, prezentacja pojazdów wojskowych, zabytkowego sprzętu wojskowego oraz kolekcji muzeum TYTAN z Malechowa.
04 lipca 2024 r. (czwartek)
11.00 – prolog Powiatowy (parada wozów militarnych przez okoliczne miejscowości)
13.00 – prezentacja maszyn przybyłych na Zlot
w trakcie całego dnia muzyka mechaniczna
prezentacja dorobku muzeów
nocne Military Party w namiocie piwnym
05 lipca 2024 r. (piątek)
14.00 – prezentacja grup rekonstrukcji historycznych przybyłych na zlot, klubów militarnych i ciężkiego sprzętu
16.00 – oficjalne rozpoczęcie Zlotu (Powitanie gości)
w ciągu całego dnia Blok Rozrywkowy( liczne konkursy: na najlepszą Dioramę, na najpiękniejszy pojazd zlotowy itp.)
namiot prasowo-kinowy
inscenizacja batalistyczna (szczegóły niebawem)
21.00 – blok muzyczno-koncertowy (szczegóły niebawem)
nocne Military Party w namiocie piwnym
06 lipca 2024 r. (sobota)
na przebudzenie muzyka mechaniczna
11.00 – parada wozów militarnych
w ciągu dnia konkursy dla dzieci i dorosłych( do wygrania cenne nagrody)
15.00 – prezentacja najciekawszych grup militarnych
pokaz kolekcji militarnej pasjonatów wojskowości: Grupa z Lęborka – AMICUS
18-19 – inscenizacja batalistyczna (szczegóły niebawem)
20.00 – blok muzyczno-koncertowy (szczegóły niebawem)
21.00 – oficjalne zakończenie XXVI Letniego Zlotu
23.00 – pokaz fajerwerków
zabawa przy muzyce mechanicznej do białego rana
07 lipca 2024 r. (niedziela)
muzyka mechaniczna
przejażdżki ciężkim sprzętem
żegnanie uczestników przybyłych na zlot

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Humvee

    Myślałem że Marian nie pójdzie drogą Bornego a jednak bilety dla zwykłych zwiedzających co tylko chcą spędzić kilka chwil a nie cały dzień na zlocie trochę słabo, ech umiera to wszystko nawet zloty nastawiły się na kasę, chcemy dawnego Darłówka.

Dodaj komentarz