4 lutego, Adebar, „TWORZYĆ KAŻDY MOŻE – Kreatywne Mandale”, godz. 12, wstęp wolny

You are currently viewing 4 lutego, Adebar, „TWORZYĆ KAŻDY MOŻE – Kreatywne Mandale”, godz. 12, wstęp wolny

Czy wiecie, że naukowcy udowodnili, że tworzenie rękodzieła i nauka nowych umiejętności manualnych tworzy nowe połączenia neuronowe, a tym samym rozwija umysł?

Zapraszamy na nowy cykl spotkań, w których każdy może być artystą, wyrazić siebie poprzez ekspresję twórczą i równocześnie zrelaksować się przy powtarzających się ruchach dłoni, zapominając na chwilę o codziennych problemach. Na zajęciach poznasz technikę zaplatania kolorowych mandali, pochodzącą z tradycji Indian meksykańskich. Jasne kolory i geometryczne kształty to coś więcej niż sztuka ludowa, czy dekoracja – jest to również narzędzie terapeutyczne. Kolorowe włóczki zaplatane na drewniane patyki to również czysta forma ekspresji artystycznej, dzięki której każdy może stworzyć efektywne dzieło zdobiące wnętrze.

Na spotkaniu poznasz łatwą technikę, która otworzy przed Tobą drzwi do nieskończonego świata kreatywności. Rękodzieło można również traktować jako formę medytacji. Powtarzające się ruchy rękami oraz liczenie zaplecionych włóczek może pomóc w relaksacji i wyjściu poza analityczny umysł.

Mandale to nie tylko oryginalna dekoracja, ale przede wszystkim sposób wyrażenia i poznania swojego wnętrza, odkrycia drzemiących wewnątrz potencjałów.

Na spotkanie możesz wziąć ze sobą kolorowe włóczki, jeżeli jakieś zalegają Ci w szafie po niedokończonym swetrze, na miejscu również znajdziesz wszystkie niezbędne materiały.

  • 04.02.2024 (niedziela) godz. 12.00
  • Warsztaty: „TWORZYĆ KAŻDY MOŻE – Kreatywne Mandale”
  • Wstęp wolny.
  • Obowiązują zapisy: deva@atimaya.com
  • Laboratorium Kultury Adebar
  • CZAS SPOTKANIA: 3 godziny

Dodaj komentarz