8 listopada, biblioteka, spotkanie z Wojciechem Kielarem, godz. 17, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki)

You are currently viewing 8 listopada, biblioteka, spotkanie z Wojciechem Kielarem, godz. 17, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki)

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu zaprasza na spotkanie z młodym pisarzem.

WOJCIECH KIELAR – urodzony w 1993 roku, absolwent Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Autor prozy, projektant dźwięku, twórca muzyki elektronicznej. W 2023 zadebiutował wydaną we współpracy z Dealerami Kultury powieścią „Schyłki”.

„Schyłki” to historia filmowca, który postanawia ocalić siebie, znajdując sens istnienia w ocaleniu kinematografii. Akcja powieści toczy się w latach 30. XX wieku. Zawiedziony tak młodą jak on sam, a już noszącą cechy zestarzenia się sztuką filmową, Antoni Antoniewicz odkrywa w sobie poczucie misji – postanawia walczyć ze szczęśliwymi zakończeniami w kinie. Rzeczywistość w debiucie prozatorskim Wojciecha Kielara raz za razem pęka, a nierzeczywistość wydostająca się z tych pęknięć wiedzie fabułę po coraz cieńszej granicy między jawą a snem. Powieść prowokuje czytelnika do refleksji nad problemem „marionetkowości” istnienia, czyli tego ile możemy postanawiać i sądzić sami o sobie, wobec pozbawionej skrupułów przypadkowości każdego życia. Czy ta historia może skończyć się dobrze?

Wydarzenie odbędzie się 8.11.2023 (środa) o godzinie 17:00 w Bibliotece przy ul. J. Frankowskiego 3.
Spotkanie poprowadzi Liliana Łosiak.
Darmowe wejściówki do odbioru w Czytelni Prasy przy ul. J. Frankowskiego 3, od 28.10.2023 r.

Dodaj komentarz