9 czerwca Kołobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny. Wieczorem koncert kapeli góralskiej „Hora”

Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna zaprasza wszystkie rodziny wraz z dziećmi do udziału w Kołobrzeskim Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 9 czerwca Mszą św. o godz. 11.30 w Bazylice. Po Mszy
nastąpi formowanie się kolumny marszowej, która przejdzie ulicami miasta aż do sceny plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, gdzie przewidziano koncert słowno-muzyczny pod tytułem „Życie i Rodzina”, w
którym wystąpią m.in. „Tirlitonki”.
Całość poprowadzą: Beata Sawicka – Bartha, kołobrzeska katechetka oraz koordynatorka Marszu i Zbigniew Kozłowski, aktor warszawskiego Teatru Syrena.

– Święto rodzin Marsze dla Życia i Rodziny są publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. – informują organizatorzy. – Uczestników Marszów łączy przekonanie, że wartości te stanowią fundament ładu społecznego.

W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny poświęcone są problemowi demoralizującej edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców. – informują organizatorzy. – Te nieobliczalne w skutkach działania już od nowego roku szkolnego 2019/2020 dotkną ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach, ale w dalszej perspektywie zagrażają ponad 4,5 miliona dzieci w całej Polsce.

Koncert: św. Jan Paweł II na góralskim szlaku

Miłośników pięknych, góralskich pieśni stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna, zaprasza na koncert jaki odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca br. po Mszy św. o godz. 19.00 w naszej Bazylice. Kapela Góralska „Hora” ( na zdj.), która przybędzie do Kołobrzegu spod samiuśkich Tater, jest znaną folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać pięknych, góralskich pieśni dedykowanych św. Janowi Pawłowi II, a nawet włączyć się w śpiew. Wstęp wolny!

Hora - 9 czerwca Kołobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny. Wieczorem koncert kapeli góralskiej "Hora"

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend