Prezydent Kołobrzegu z absolutorium. 14 do 6 dla Janusza Gromka

Janusz Gromek otrzymał dziś od radnych Rady Miasta absolutorium z wykonania budżetu w 2017 roku.

Radni długo dyskutowali dziś nad absolutorium dla prezydenta Kołobrzegu. Dla politycznego zaplecza Janusza Gromka w Radzie Miasta, czyli klubów Platformy Obywatelskiej oraz Porozumienia dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej i SLD  rozmach inwestycyjny miasta przemawiał za jego udzieleniem.
– Gratuluję panu Kołobrzegu, który zachwyca – mówiła radna Wioletta Dymecka, a radny Dariusz Zawadzki dodawał: – Inwestycje w Kołobrzegu imponują. 

Z kolei dla opozycji szklanka najwyraźniej jest do połowy pusta, bo odnosząc się również do inwestycji wskazywali na te, których się zrealizować nie udało. 

– Budżet gdy go uchwalamy wygląda bardzo optymistycznie, a później okazuje się, że wielu rzeczy nie udaje się wykonać. – mówił radny Henryk Bieńkowski z klubu „Niezależny Kołobrzeg” – Takimi przykładami jest brak parkingu przy ul. Kamiennej czy nie wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w centrum miasta. Oba te sprawy zostały przesunięte w czasie i trudno powiedzieć kiedy będą realizowane.

Wtórował mu Krzysztof Plewko (PiS): – Wcale to tak wesoło nie wyglądało, bo komisja rewizyjna w pierwszym podejściu wcale absolutorium nie udzieliła. – przypomniał i dodał: – Mieliśmy w ubiegłym roku rozpocząć prace przy zejściu na plażę przy ul. Plażowej i mieliśmy zaplanowane na ten cel 300 tys. zł i prezydent nam te pieniądze zabrał. Ja i mieszkańcy zostaliśmy oszukani.

W końcu radni zagłosowali. 14 radnych (PO oraz PdK WD i SLD) było za udzieleniem absolutorium. 6 z dwóch opozycyjnych klubów – „Niezależny Kołobrzeg” i PiS – przeciw.

To ostatnia sesja absolutoryjna Janusza Gromka – obecny prezydent zapowiedział, że nie będzie ponownie kandydował na najwyższe stanowisko w mieście.

Fot. UM

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend