Aplikacja doprowadzi kierowców do wybranego parkingu. Ciekawsze jednak dopiero przed nami

Trwają prace nad uruchomieniem aplikacji na telefon, która wykorzystując GPS, doprowadzi kierowców szukających miejsca postojowego do kołobrzeskich parkingów. To oferta atrakcyjna szczególnie dla przyjezdnych, którzy nie znają miasta. Ciekawsze wydają się plany miasta w tym zakresie na przyszłość.

Na zdjęciu parking przy ul. Bałtyckiej.

-Na naszej aplikacji Klimatyczny Kołobrzeg uruchomimy kolejną zakładkę związaną z parkingami. – tłumaczy Ewa Pełechata, zastępca prezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych. – Zakładka będzie polegała na tym, że jak już się wejdzie w „parkingi miasta Kołobrzeg”, to pokaże się mapa miasta z literkami „P” oznaczającymi parkingi. Klikając w jedną z nich, aplikacja zaprowadzi nas w to miejsce.

To jednak dopiero początek. Naprawdę interesująco (i przydatnie) może się zrobić w przyszłym roku.
– To jest częściowe rozwiązanie. – dodaje Ewa Pełechata. – Aplikacja doprowadzi nas do parkingu, ale nie będzie wiadomo, czy są wolne miejsca. Nad tym również pracujemy. Chcielibyśmy, aby już wiosną przyszłego roku równocześnie z informacją o parkingu w aplikacji pojawiła się informacja, ile jest wolnych miejsc parkingowych.

Dodatkowa zakładka w aplikacji Klimatyczny Kołobrzeg ma ruszyć lada dzień. Samą aplikację można pobrać na telefon ze strony klimatycznykolobrzeg.pl.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend