Aż 365 uczniów nie dostało się do szkół średnich. Mogą pisać odwołania lub szukać miejsca poza powiatem kołobrzeskim

1448 uczniów zostało zakwalifikowanych do szkół średnich w powiecie kołobrzeskim. Aż 365 młodych ludzi musi szukać dla siebie miejsca gdzie indziej. Nawet wliczając 60 wolnych miejsc, które jeszcze zostały w naszych szkołach, to i tak spora grupa młodych ludzi musi szukać miejsca w placówkach poza powiatem kołobrzeskim. 

Reforma edukacji doprowadziła do momentu, w którym do szkół średnich rekrutowany jest tzw. „podwójny rocznik” – czyli uczniowie trzecich klas gimnazjów i ósmych klas podstawówek.
Należy przy tym pamiętać, że nie obowiązuje rejonizacja. Może być więc tak, że uczeń z Kołobrzegu nie dostał się do tutejszej szkoły. Zakwalifikowane zostało za to dziecko z innego miasta, decyduje bowiem nie miejsce zamieszkania, a wyniki w nauce.    

I tak, do szkół ponadpodstawowych zakwalifikowało się 698 absolwentów gimnazjów. 175 nie zostało przyjętych. Wolnych miejsc jest jeszcze 32. Po szkole podstawowej zakwalifikowało się 750 uczniów, a 190 musi szukać miejsca w innych placówkach edukacyjnych lub starać się o jedno z 28 wolnych miejsc, które jeszcze zostały.

– Sumując mamy zakwalifikowanych 1448 uczniów w 51 oddziałach. – poinformowała dziś Helena Rudzis-Gruchała, członek zarządu powiatu kołobrzeskiego. – Tych, którzy się nie zakwalifikowali lub nie dostali się do szkół, do których aplikowali, zachęcam do pisania odwołań. Jest taka możliwość. Dyrektorzy szkół są do dyspozycji rodziców i uczniów. Obserwujemy, że uczniowie czasami zabierają dokumenty, przechodzą do szkół poza powiatem kołobrzeskim. Więc to się jeszcze zmienia. Ostateczne listy z nazwiskami osób zakwalifikowanych poznamy 12 lipca.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend