Chce jako pierwszy człowiek przepłynąć Bałtyk wpław. Tego dnia Kubkowski rozpocznie próbę dokonania niemożliwego

Bartek Kubkowski ogłosił właśnie datę rozpoczęcia próby przepłynięcia Bałtyku wpław. Do morza wejdzie, by jako pierwszy człowiek dokonać wydaje się niemożliwego, 16 sierpnia między godz. 6 a 12 w Szwecji. Na brzeg chce wyjść w Kołobrzegu w piątek, 18 sierpnia między godz. 8 a 20.

Fot. Bartłomiej Kubkowski

-Dzień, na który czekałem ponad rok – mówił ogłaszając datę podjęcia próby przepłynięcia Bałtyku wpław – Warunki nie są idealne, woda nie jest najcieplejsza. Jestem przygotowany fizycznie i mentalnie. (…). Czekam, żeby Bałtyk się uśmiechnął i przeprowadził nas w spokoju po trasie.

To druga próba ambitnego sportowca dokonania czegoś, co nie udało się jeszcze nikomu. Po raz pierwszyBartłomiej Kubkowski wszedł do morza w Kołobrzegu i popłynął w kierunku Szwecji z ambitnym zamiarem przepłynięcia Bałtyku wpław 8 sierpnia 2022 roku. Niestety, ze względu na mocne prądy i pogarszającą się pogodę ukończył próbę przed osiągnięciem celu.

Po roku pływak chce ponowić próbę. Do pokonania wpław jest 170 kilometrów dzielących polskie i szwedzkie wybrzeże w mniej niż 60 godzin. 

Próbie przepłynięcia Bałtyku wpław towarzyszy zbiórka na pomoc dla małych wojowników walczących z nowotworem. Wpłat można dokonać za pośrednictwem platformy wolniodraka.pl (link pod tekstem). Tym razem cel to 200 tys. zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend