Daj przedmiotom drugie życie (konkurs)

You are currently viewing Daj przedmiotom drugie życie (konkurs)

Zespół Szkół nr 2 im. B. Krzywoustego ogłosił konkurs „Daj przedmiotom drugie życie”. Uczestnicy mają za zadanie ze starego, zepsutego czy zniszczonego przedmiotu wykonać nowy, który będzie przydatny. 

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi społeczności lokalnej (i nie tylko) na zmiany klimatyczne i ich szeroko rozumiane – środowiskowe, społeczne i ekonomiczne – konsekwencje oraz uwrażliwienie na potrzebę podejmowania tych działań na rzecz środowiska, takich jak użytkowy recykling.

Zadaniem konkursowym jest wykorzystanie starego, zepsutego, zniszczonego lub niemodnego już przedmiotu lub materiału i stworzenie z niego nowego projektu o zastosowaniu użytkowym.

Ideą konkursu jest, aby uczestnik potraktował wybrany przez siebie przedmiot w sposób jak najbardziej kreatywny i stworzył dzieło jak najbardziej funkcjonalne, praktyczne.- czytamy w regulaminie konkursu – Ponowne, twórcze wykorzystanie przedmiotów/materiałów wpisuje się wprost w założenia recyklingu, którego zadaniem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.”

W konkursie może wziąć udział każdy. Niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.
Termin zgłaszania do konkursu i składania prac konkursowych: od 27.02.2020 r. do 17.04.2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu- wyłonienie zwycięskiego projektu nastąpi dnia do dnia 30.04.2020r.
Uroczyste wręczenie nagród wraz z wystawą prac konkursowych, które odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu: 11.05.2020 r 

Główna nagroda w konkursie to 500 zł. Dodatkowych informacji udziela Małgorzata Misterek, tel. 943523936 w.18; e-mail: m_misterek@zs2kolobrzeg.pl. 
Cały regulamin konkursu jest dostępny na stronie Zespołu Szkół nr 2 im. B. Krzywoustego TUTAJ

Dodaj komentarz