Darmowa komunikacja miejska w Kołobrzegu. Wystarczy posiadać KKM

-Od 1 czerwca 2024 roku przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej będą darmowe dla wszystkich mieszkańców Kołobrzegu, którzy posiadają Kołobrzeską Kartę Mieszkańca – zapowiedziała dziś podczas konferencji prasowej prezydent Kołobrzegu.

Fot. Archiwum

Darmowa komunikacja dla wszystkich mieszkańców Kołobrzegu, którzy posiadają KKM będzie kosztowała miejską kasę milion złotych. Przypomnijmy, że miasto co roku i tak dopłaca swojej spółce ponad 10 mln zł. W 2023 r. było to dokładnie 11,7 mln zł. Dopłata ma zrekompensować spółce m.in. koszty darmowych przejazdów grup pasażerów, które już dziś mają przywilej darmowych przejazdów. Są to dzieci do 6 roku życia, uczniowie szkół podstawowych i średnich do 22 roku życia, osoby z niepełnosprawnościami i osoby w wieku 60 plus. Od 1 czerwca już wszyscy mieszkańcy Kołobrzegu będą korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Wystarczy, że będą posiadali KKM, którą po wejściu do autobusu trzeba będzie przyłożyć do kasownika.

– Komunikacja miejska ma zachęcić o tego, aby ruch kołowy, ruch pojazdów indywidualnych na ulicach naszego miasta był jak najmniejszy – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Michał Jaczyński, prezes Komunikacji Miejskiej – My ze swojej strony pracujemy nad tworzenie linii, które będą o obsługiwać centrum i uzdrowiska z budowanymi parkingami, z budowanymi i projektowanymi parkingami typu „park & ride”. Robimy wszystko, aby ta oferta komunikacyjna była na tyle rozwinięta, by samochód osobowy był ostatecznością.

Więcej w naszym materiale wideo.

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 02 stycznia, 12:01 Maciej

  Nie ma nic za darmo.To gra pod nadchodzące wybory.

  Reply this comment
 2. 02 stycznia, 12:57 info

  Nielegalny handel trwa na ul.Reymonta kiedy Pani sie tym zajmie
  ??

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend