Dni Kołobrzegu. Kto będzie gwiazdą święta miasta? (PROGRAM)

Koniec maja to tradycyjnie czas świętowania rocznicy nadania Kołobrzegowi praw miejskich. W tym roku mija 769 lat od kiedy kurort je otrzymał.

Fot. Archiwum

Dni Kołobrzegu rozpoczną się 23 maja. Najwięcej wydarzeń zaplanowano dwa dni później – w sobotę miasto zaprasza m.in. na darmowy koncert w porcie Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Kto lubi inne dźwięki będzie mógł wybrać się na inny koncert do Adebaru, gdzie zagrają Daktyle & Mikołaj Trzaska.

Tradycyjnie już na Dni Kołobrzegu organizowany jest Targ Solny, podczas którego odbywają się niezwykłe pokazy rzemiosł dawnych m.in. rzeźbienie w drewnie, wybijanie monet oraz warzenie solanki. To jest doskonała okazja, by przenieść się w czasy minionych wieków i zobaczyć, jak wyglądały poszczególne zawody w tamtych czasach. Dodatkowo, widowiskowe walki wojów ożywiają atmosferę i przenoszą uczestników w świat średniowiecznych realiów. W tym roku Targ Solny odbędzie się 25-26 maja.

To nie wszystkie wydarzenia planowane w związku z 769. rocznicą nadania Kołobrzegowi praw miejskich. Jutro w tej sprawie w urzędzie planowane jest spotkanie. Do programu dopisane zostaną kolejne imprezy. Całościowy program Dni Kołobrzegu opublikujemy zaraz, jak tylko będzie gotowy.

Program imprez   maj 2024   cz 2 e1715158442346 1024x545 - Dni Kołobrzegu. Kto będzie gwiazdą święta miasta? (PROGRAM)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend