Konferencja „I Sea You”. Porozmawiajmy o Europejskiej Stolicy Kultury

Wczoraj w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta odbyła się konferencja „I Sea You” poświęcona finałowym staraniom Kołobrzegu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Konferencję przygotowaną przez Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji otworzyła Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta do spraw społecznych.
Następnie Hugo de Greef wygłosił wykład „ESK – szansa i nadzieja czy rozczarowanie?” Pierwszy prelegent to dyrektor generalny Europejskiej Stolicy Kultury w Brugii 2002 i dyrektor artystyczny Brukseli 2000.
Pierwszy panel dyskusyjny pod tytułem „ESK kiedyś i dziś” poprowadziła Dominika Kawalerowicz, dyrektor Wrocławskiego Instytutu Kultury.
Wśród panelistów znaleźli się dr hab. prof. UJ Bożena Gierat – Bieroń, związana z gdańską kulturą Aleksandra Szymańska oraz promotor innowacji w zarządzaniu politykami publicznymi Artur Celiński.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się drugi panel dyskusyjny ”I SEA YOU Kołobrzeg 2024-2029”. Panel poprowadził Michał Merczyński, dyrektor programowy Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji.
Kolejni rozmówcy to zastępca prezydenta do spraw społecznych lIona Grędas – Wojtowicz, pisarka i teatrolożka specjalizująca się w powieści historycznej Elżbieta Cherezińska, pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych Krzysztof Czyżewski, kierownik Laboratorium Kultury Adebar Krzysztof Landsberg i jeden z autorów kołobrzeskiego wniosku konkursowego Rafał Kolikow.

esk2 1024x576 - Konferencja "I Sea You". Porozmawiajmy o Europejskiej Stolicy Kultury
esk1 1024x576 - Konferencja "I Sea You". Porozmawiajmy o Europejskiej Stolicy Kultury
esk3 1024x576 - Konferencja "I Sea You". Porozmawiajmy o Europejskiej Stolicy Kultury
esk4 1024x576 - Konferencja "I Sea You". Porozmawiajmy o Europejskiej Stolicy Kultury

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend