Festiwal Rybny: Konkurs i parada morska „Pożegnanie słońca”

Kolejny raz Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta” organizuje „Festiwal Rybny”, który odbędzie się 21 września w Marinie Solnej w Kołobrzegu. W programie wydarzenia jest m.in. konkurs i parada morska.

Konkurs

„Mój dziadek rybak” to konkurs internetowy w ramach Festiwalu Rybnego, którego rozstrzygnięcie odbędzie się 21 września 2019 r. w Marinie Solnej.

Opowieści o rodzinnej tradycji rybackiej można przesyłać w formie pisemnej (do 1000 znaków) lub zdjęć pod adres poczty elektronicznej: Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”, biuro@morzeiparseta.pl. Rozstrzygnięcie konkursu – w czasie festiwalu i na stronie stowarzyszenia.

„Pożegnanie słońca” parada morska

Zakończeniem festiwalu będzie parada morska na „Pożegnanie słońca”. Jednostki kołobrzeskie: żaglowiec, kutry, jachty, statki pasażerskie wypłyną  z Mariny Solnej w stronę molo o 18.30, aby znaleźć się w jego pobliżu o godz.19.00 – zachód słońca.
– Wówczas rozlegnie się strzał z armaty, a jednostki – zgodnie z morskim ceremoniałem, opuszczą bandery. Następnie zapalą pochodnie i wrócą do mariny. – informuje Tadeusz Waśko z „Pirackiej Przygody”.

W czasie parady – przy latarni,  pod tablicą „Zginęli na morzu”, honorową wartę zaciągną uczniowie Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy, a kwiaty złożą kołobrzescy rybacy.

Parada będzie nagłośniona i komentowana  na odcinku latarnia morska – molo. Jesteśmy realizatorami wydarzenia, a koordynatorem parady z naszej strony jest Mira Urbaniak – tel. 609 54 34 54; e-mail: mira_urbaniak@wp.pl

Wydarzeń w ramach Festiwalu Rybnego jest więcej. Szczegóły na plakacie poniżej.

plakat png - Festiwal Rybny: Konkurs i parada morska "Pożegnanie słońca"  

                                                                                                             

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend