Grozili pozbawieniem życia. Mieli przy sobie broń

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali 29 i 31-latka, którzy odpowiedzialni są za uszkodzenie ciała oraz groźby pozbawienia życia kierowane do trzech osób. W sumie podejrzani usłyszeli trzy zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Kołobrzescy policjanci zostali powiadomieni o tym, że mężczyźni w rejonie molo zaatakowali młode osoby, grożąc im bronią. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że przed ich przybyciem do siedzących na schodach osób podeszło dwóch mężczyzn i bez powodu zaatakowali przy użyciu broni, grożąc pozbawieniem życia.

Jeden z mężczyzn kopnął zgłaszającego, wybijając mu zęby. Sprawcy po ataku oddalili się taksówką. Kolejne zgłoszenie było w rejonie stacji paliw przy ulicy Koszalińskiej. Ci sami sprawcy w ten sam sposób grozili pozbawieniem życia kolejnej osobie. Policjanci kryminalni znając rysopisy agresorów, w niedalekiej odległości zatrzymali jednego z mężczyzn, 29-letniego mieszkańca Kołobrzegu. Drugi ze sprawców 31-latek został zatrzymany następnego dnia.

Bronią, którą grozili, okazał się być pistolet na metalowe kulki. Po przesłuchaniu pokrzywdzonych oraz świadków, sprawcy usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu zastosowano wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za przestępstwa, które popełnili, podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend