Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer w Kołobrzegu (+wideo)

Kołobrzeg znalazł się dziś na trasie Grzegorza Schetyny, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i Katarzyny Lubnauer, przewodniczącej Nowoczesnej.

Liderzy partii przyjechali do Kołobrzegu prosto ze Szczecina. Po krótkiej konferencji w porcie jachtowym wyruszyli w drogę do Koszalina. Obie partie w jesiennych wyborach samorządowych na Pomorzu Zachodnim startują jako Koalicja Obywatelska. Będą mieć wspólnych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz wspólne listy kandydatów na radnych.

Podczas krótkiej konferencji w kołobrzeskim porcie jachtowym lider Platformy udzielił poparcia Annie Mieczkowskiej, która w jesiennych wyborach samorządowych będzie kandydować na stanowisko prezydenta miasta. Deklaracja Grzegorza Schetyny ucina więc spekulacje o tym, że w szeregach kołobrzeskiej Platformy rozważana jest jeszcze opcja zastąpienia Anny Mieczkowskiej Januszem Gromkiem.  Takie niepotwierdzone informacje pojawiły się po tym jak Jacek Woźniak, były wiceprezydent Kołobrzegu, opuścił koalicję wyborczą Stowarzyszenie Kołobrzescy Razem (PO, PSL, SLD i Komitet Wyborczy Wioletty Dymeckiej), której kandydatką na prezydenta miasta jest właśnie Anna Mieczkowska i zdecydował się sam kandydować na najwyższy urząd w mieście.

W materiale wideo dzisiejsze wystąpienie Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer w kołobrzeskim porcie jachtowym.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend