Jest szansa, że pawilony handlowe nad morzem w końcu powstaną. Wpłynęła oferta, którą miasto może zaakceptować

W kolejnym, chyba trzecim już miejskim przetargu na wykonanie pawilonów handlowo-gastronomicznych wpłynęła oferta, która dosłownie o włos mieści się w kwocie, którą miasto jest gotowe zapłacić.

Fot. Archiwum

Chodzi o pawilony, które staną w strefie uzdrowiskowej, a następnie zostaną przez miasto wydzierżawione w otwartym przetargu. Z tego powodu temat ten cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy upatrują w tym szansę na dochodowy biznes.

Miastu jednak do tej pory nie udało się znaleźć firmy budowlanej, która wykonałaby pawilony za kwotę, którą jest gotowe zapłacić.

W końcu wydaje się, że to się udało. Wprawdzie miasto nie ogłosiło jeszcze oficjalnie rozstrzygnięcia przetargu, ale firma, która znana jest z wykonania kilku innych miejskich inwestycji, złożyła ofertę, która mieści się w budżecie.

Konsorcjum trzech firm – WS, WP-Werema Paweł i Skitech – jest gotowe wybudować 4 pawilony przy Alei Nadmorskiej (działka na zdj.) za 2.099.777,77 zł (miasto przeznaczyło na ten cel 2,1 mln zł) i dwa kolejne przy ul. Rodziewiczówny (okolice kortów tenisowych) za 999.977,77 zł (budżet na tą część zamówienia wynosi 1 mln zł).

Jeżeli miasto podpisze teraz umowę na wykonanie pawilonów, ich wykonawca będzie miał 200 dni na ich postawienie.

To część większego planu, którego celem jest uporządkowanie miejskiej przestrzeni w tej części kurortu. W sumie takich pawilonów, które zostaną wykonane według projektu architektonicznego (zdjęcie pod tekstem), który wygrał miejski konkurs, ma być ponad 20.

pawilon4 2 1 1024x768 - Jest szansa, że pawilony handlowe nad morzem w końcu powstaną. Wpłynęła oferta, którą miasto może zaakceptować

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend