Jutro i pojutrze duża akcja ekologiczna. Plaża bez plastiku i bez petów

You are currently viewing Jutro i pojutrze duża akcja ekologiczna. Plaża bez plastiku i bez petów

Jutro i pojutrze (23-24 lipca) na plaży przy molo w Kołobrzegu w godz. 10-18 będzie stała rodzinna strefa #BezPlastiku Greenpeace. Ekolodzy „zbudują” m.in. dużą rzeźbę dwóch wielorybów wynurzających się z morza śmieci. Będzie można też podpisać petycję do polskiego rządu o pilne działania na rzecz ograniczenia plastiku.

W ramach akcji przez dwa dni na kołobrzeskiej plaży będą prowadzone warsztaty i quizy edukacyjne. O godz. 11 członkowie Greenpeace będą opowiadać o alternatywie dla plastiku, a o godz. 15 będą mówić o tworzeniu przyjaznej środowisku chemii domowej.

O godz. 12 i 16 będą organizowane spacery ze sprzątaniem plaży. O godz. 10, 12, 14 i 16 uczestnicy wydarzenia będą nad brzegiem morza szukać nurdli, czyli drobnych kuleczek z tworzyw sztucznych.

Każdy chętny, kto umie nurkować i ma odpowiedni sprzęt, będzie mógł w godz. 16-20 zanurkować w Morzu Bałtyckim w poszukiwaniu śmieci. Odbędzie się wspólne sprzątanie dna.

Plaża bez plastiku bez petów

Strefę #BezPlastiku połączono z akcją „Plaża bez peta”, która ma na celu edukowanie plażowiczów, by nie palili i nie wyrzucali niedopałków na plażach.

Akcja „Plaża bez peta” firmowana jest znanym plakatem Andrzeja Pągowskiego z nowym hasłem „Papieros na plaży to obciach dla twarzy”

Dodaj komentarz