Już 6,5 tys. wniosków o wydanie Karty Mieszkańca. Sprawdzamy z czego korzystamy najchętniej

Za nami miesiąc z Kołobrzeską Kartą Mieszkańca. Sprawdzamy więc, z czego kołobrzeżanie korzystają najczęściej.

1 lipca zaczęła obowiązywać Kołobrzeska Karta Mieszkańca. W ramach tego społecznego projektu mieszkańcy mogą korzystać z różnych ulg i przywilejów. Są to: 500 zł becikowego (na każde dziecko, bez kryterium dochodowego), zwolnienie z opłaty za dzieci przebywające w przedszkolu powyżej 6 godzin, darmowa komunikacja miejska dla osób w wieku 60 plus oraz jeden abonament na wszystkie strefy płatnego parkowania za 60 zł miesięcznie i darmowe 40 minut korzystania z roweru miejskiego (wcześniej było to 20 minut).

Ale Kołobrzeska Karta Mieszkańca to nie tylko benefity przygotowane przez magistrat. Do KKM cały czas dołączają też prywatne firmy, które oferują rabaty i promocję na swoje towary i usługi. Takich partnerów Karty jest już ponad 60. Ich pełną listę znajdziemy na stronie kkm.kolobrzeg.pl

Już 6,5 tys. wniosków o wydanie KKM

6,5 tys. mieszkańców Kołobrzegu złożyło już wnioski o wydanie karty. 3,6 tys. z nich zostało wydanych. Karty można odbierać w dni powszednie oraz w soboty od godz. 10 do 13.

Uwaga, popełniamy proste błędy

Osoby składające wnioski przez Internet w ogóle nie przychodzą aktywować swoich kart, gdyż uważają, że karta jest tylko w formie elektronicznej. Należy więc pamiętać, że każdą kartę należy aktywować, by działała. W tej sprawie urzędnicy wysyłają maile dot. akceptacji wniosku, jak i odbioru. Po otrzymaniu takiego maila należy przyjść i odebrać swoją kartę.
Wiele osób, które dostało sms w sprawie odbioru kart – a było to pierwsze 100 osób – nie odebrało do tej pory swojej karty. Jest też wiele błędów w numerach telefonów i numerach pesel. 

Darmowy rower miejski ma największe wzięcie

Największym zainteresowaniem cieszy się darmowy rower miejski, darmowy bilet dla osób w wieku 60 plus oraz promocje w Pomerania Fun Park i restauracji Masami Sushi.
Są też pierwsze wnioski o wypłatę kołobrzeskiego becikowego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej odnotował ich  osiem.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend