Kierowcy, piesi i rowerzyści pod lupą policji, czyli akcja NURD

Wczoraj na drogach całego kraju odbyła się akcja NURD, czyli działania ukierunkowane na bezpieczeństwo tzw. Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wszystko po to, by przypomnieć, że wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach.

Podczas całego wczorajszego dnia, 11 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu skontrolowało 47 pojazdów i ujawniło 59 wykroczeń, w tym m.in.: rowerzystów którzy popełnili wykroczenia związane z jazdą wzdłuż po przejściu dla pieszych (9) oraz jazdą wzdłuż po chodniku lub korzystaniem z drogi dla pieszych (8);

Trójka pieszych, którzy przekraczali jezdnię w niedozwolonym miejscu oraz kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy popełniali wykroczenia wobec pieszych m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (4), wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (5), omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych (2).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend