Kino „Wybrzeże” pokaże polskiego kandydata do Oskara. „Chłopi” od piątku przy Łopuskiego (REPERTUAR, ZWIASTUN)

W piątek (20.10) kino „Wybrzeże” zaczyna grać film „Chłopi”, który został zrealizowany w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji tego samego studia (Next Film) – filmie „Twój Vincent”. Film „Chłopi” jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny.

Fot. materiały prasowe Next Film

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Na duży ekran powieść „Chłopi” Władysława Reymonta, która blisko sto lat temu dostała Literacką Nagrodę Nobla, przeniósł reżyserki duet – Dorota i Hugh Welchmanowie.

-Warstwa wizualna, będąca efektem niebywałej pracy malarzy i animatorów, zapiera dech. Inspirowane stylem z okresu Młodej Polski kadry cudownie podkreślają zarówno piękno wsi, jak i tragizm wydarzeń. „Chłopi” zachwycają i wywołują uczucie tak cenne, że uśmiech nie chce zejść z ust: dumę. – pisze dla Onetu Jan Kapturkiewicz.

kino2 2 - Kino "Wybrzeże" pokaże polskiego kandydata do Oskara. "Chłopi" od piątku przy Łopuskiego (REPERTUAR, ZWIASTUN)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend