Koalicjanci diametralnie różni w ocenie 100 dni prezydent Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej (wideo)

Dwa kluby, które tworzą w kołobrzeskiej Radzie Miasta nieformalną i większościową koalicję, zupełnie inaczej oceniły pierwsze 100 dni rządów prezydent Kołobrzegu, Anny Mieczkowskiej. Jeden ocenia tę współpracę dobrze, drugi skoncentrował się na totalnej krytyce. Dla kogo więc szklanka jest do połowy pusta, a dla kogo pełna?

Radni Prawa i Sprawiedliwości mówili wczoraj przede wszystkim o tym, co udało im się zrobić podczas tych 100 pierwszych dni w Radzie Miasta i dobrze ocenili współpracę z prezydent Anną Mieczkowską.

– Jesteśmy skoncentrowani na pracy w Radzie Miasta. To jest służba publiczna. – mówił Maciej Bejnarowicz, przewodniczący klubu PiS. – Z panią prezydent współpracuje nam się dobrze. Jednak uważamy, że pani prezydent zbyt dużo czasu poświęca na sprawy polityczne, ogólnopolskie, a za mało zajmuje się sprawami mieszkańców. – dodał i chwilę później ocenił współpracę z Anną Mieczkowską w sprawie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca na „zadowalającą w trzech czwartych”.

Z kolei koalicjant PiS w Radzie Miasta, klub Obywatelski Kołobrzeg Jacka Woźniaka, w pierwszych 100 dniach rządów prezydent Mieczkowskiej nie znalazł praktycznie żadnych plusów. Jacek Woźniak, Izabela Zielińska i Kamil Barwinek całą swoją konferencję poświęcili krytyce prezydent Kołobrzegu.

Lider Obywatelskiego Kołobrzegu przypomniał m.in. o ostatnim błędzie urzędników dotyczącym uchwały z planem zagospodarowania przestrzennego „Trzebiatowska 5″. Mówił o sprawie, którą nazwał „upolitycznianiem szkół”, czyli o niesłusznie przyznanym dodatku motywacyjnym dla ukaranej naganą dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 7, Ewy Paśki-Koschel. Jacek Woźniak skrytykował Annę Mieczkowską nawet za „katastrofalny stan molo” i niefortunną instalację „Ławica”, co akurat obciąża konto jej poprzednika, Janusza Gromka.

-Brak gospodarczego zarządzania miastem, nierówne traktowanie przedsiębiorców, brak merytorycznej pracy na rzecz mieszkańców, pani prezydent Anna Mieczkowska nie ma umiejętności negocjacji. – wyliczała Izabela Zielińska.

Skąd te rozbieżności klubów, które zgodnie pracują (i głosują) w Radzie Miasta? -Nie oglądałem jeszcze konferencji klubu PiS, więc się do niej nie odniosę. – odpowiedział na nasze pytanie Jacek Woźniak.
– Nasze kluby współpracują przy ważnych projektach uchwał, ale zachowują odrębność. – stwierdziła natomiast Izabela Zielińska.

Więcej w wideo:

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend