Kolej wybuduje w Kołobrzegu parking. Będzie łatwiej łączyć podróż pociągiem i autem

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę parkingów w sąsiedztwie stacji i przystanków kolejowych, które umożliwią wygodne łączenie podróży autem i koleją. Inwestycja zrealizowana będzie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Taki parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Kołobrzeg Wschodni powstanie przy ul. Tarnowskiego. Będzie posiadał 70 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują parkingi, na terenach bezpośrednio sąsiadujących ze stacjami i przystankami kolejowymi, które zapewnią mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów w siedmiu lokalizacjach: Koszalin Politechnika, Koszalin Wschodni, Kołobrzeg Wschodni, Świdwin Zamek, Recz Pomorski, Radziszewo oraz Złocieniec. Przewidziano również dodatkową miejsca do parkowania rowerów. Pomiędzy parkingiem a peronami powstaną wygodne ciągi komunikacyjne, przygotowane tak, by mogły z nich korzystać osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. Całość zostanie oświetlona latarniami działającymi w energooszczędnej technologii LED.

Inwestycja w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”o szacunkowej łącznej wartości 4,350 mln zł, będzie prowadzona w systemie „projektuj i buduj”. Realizację prac zaplanowano na lata 2023–2024. Planowane zakończenie prac w Reczu, Radziszewie i Złocieńcu to III kwartał 2024 roku, a w Koszalinie, Kołobrzegu i Świdwinie to IV kwartał 2024 roku. Po zakończeniu inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekażą parkingi jednostkom samorządu terytorialnego, które będą odpowiedzialne za ich zarządzanie i utrzymanie.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend