Kołobrzeskie Święto Morza – Piknik Morski i Noc Świętojańska (PROGRAM)

You are currently viewing Kołobrzeskie Święto Morza – Piknik Morski i Noc Świętojańska (PROGRAM)

Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska zaprasza na Piknik Morski i Noc Świętojańską w ramach obchodów Kołobrzeskiego Święta Morza 2024, który odbędzie się 22 czerwca 2024 r. w porcie jachtowym w Kołobrzegu.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystością wręczenia „Błękitnych Flag” dla miasta Kołobrzeg, czyli międzynarodowych certyfikatów przyznawanych tylko najlepszym plażom i marinom na świecie.   

Program wydarzenia:

Piknik Morski – godz. 12:00 do 15:00, Port Jachtowy
Strefa morskiego rękodzieła, gdzie najmłodsze wilczki morskie stworzą unikalne widokówki, ale nie zabraknie też morskich potworów!
-Strefa pirackiej tężyzny, czyli zawody sportowe związane oczywiście z morzem. Ale bez obaw – nikt nie będzie mokry!
-Strefa gier i zabaw,  malowanie twarzy, bańki mydlane, balonowe kreacje.  Na wszystkich chcących się wyskakać czekać będą dmuchańce.
-Słodka strefa: lody, wata cukrowa
-Foodtrucki
-Strefa Live cooking, czyli gotowanie na żywo. Szef kuchni przygotuje morskie pyszności na Państwa oczach, opowie i pokaże wszystkie etapy przyrządzania potraw. Przekonacie się jak wspaniałe zastosowania ma kołobrzeska solanka. To doskonała okazja do spróbowania nowych smaków i „złowienia” przepysznych przepisów.
-Para przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, czyli Klauni Kulki z programem „Piraci – podwodny świat”. Gwarantują mnóstwo dobrej zabawy oraz prześmiesznych żartów, które doprowadzą każdego do pęknięcia…ze śmiechu.

O morskie muzyczne brzmienia zadbają:
-godz. 12:15 – 12:30 Występ zespołu „Keja” – uczniowie Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu
-godz. 12:30 – 13:30 Familijny koncert piosenek nadmorskich, okraszony anegdotami związanymi z morzem, w wykonaniu multiinstrumentalisty i wokalisty w jednym. W tej roli Krzysztof Grabowski, czyli Bosman Pudełko, laureat wielu konkursów wokalnych, uczestnik festiwali morskich.
-godz. 13:30 – 14:15 Bolko Służewski z zespołem.  do Kołobrzegu przyjechał z Wrocławia.  Z wykształcenia pedagog, instruktor teatralny oraz arteterapeuta.  Z zawodu marynarz i  kompozytor piosenek – nie tylko „morskich”. Laureat  wielu festiwali szantowych oraz nagród literackich. Autor programów radiowych o profilu marynistycznym, a także nauczyciel gry na ukulele i harmonijce ustnej dla dzieci.
-godz. 14:15 – 15:00 Koncert zespołu Zrefowani. W ich repertuarze, oprócz piosenek autorskich, znajdziecie znane wszystkim żeglarskie standardy jak i zapomniane już piosenki. Grają z folkowym zacięciem, szczególnie upodobali sobie  irlandzkie melodie i pieśni, natomiast chętnie sięgają również po muzykę z innych części świata, chociażby z Bretanii czy Macedonii. Każdy ich koncert to prawdziwa muzyczna mieszanka. Zrefowani porwą Was do szalonego tańca, dodadzą sporą dawkę humoru, ale będzie i czas na łzę wzruszenia. Jeńców nie biorą! 

Dodatkowo miłośnicy morskich przygód będą mogli skorzystać z bezpłatnych rejsów portowym tramwajem wodnym oraz kutrem wycieczkowym „Utryp”.

Sportowe emocje zapewni nam Kołobrzeska Grupa Regatowa, która zaprasza optymistycznie nastawione żeglarki i żeglarzy do udziału w III Optymistycznych Regatach Morskich.

Noc Świętojańska – godz. 20:00 do 23:00, Port Jachtowy

O folkowe klimaty zadbają dwa świetne zespoły muzyczne – Rzepczyno i Kurna Chata. Nie zabraknie też żywiołu ognia – grupa Febris szykuje dla Was Fireshow!  Zapewniamy gorącą atmosferę i świetną zabawę. Zapraszamy serdecznie!

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Dodaj komentarz