Listopadowy rozkład wydarzeń. Konkurencja dobrze robi kołobrzeskiej kulturze?

Jeżeli jest tu ktoś, kto w Kołobrzegu był ostatni raz, powiedzmy, rok temu, to po powrocie do kurortu, przeglądając program jesiennych wydarzeń kulturalnych może poczuć się mile zaskoczony. Listopad obfituje bowiem w ciekawe wydarzenia rozsiane po całym mieście. Czy to nasza subiektywna ocena czy nie, to wydaje się, że jest ich więcej niż dotąd.

3 listopada w Regionalnym Centrum Kultury zagrał Rubens. Fot. RCK.

Coraz więcej rzeczy dzieje się w kołobrzeskiej kulturze. Rękawicę największej instytucji kultury w mieście, jakim jest Regionalne Centrum kultury, rzuciły mniejsze ośrodki, które proponują coraz więcej ciekawych wydarzeń. Biblioteka, klub Centrala oraz najmłodsze w tym gronie Laboratorium Kultury Adebar (formalnie w strukturach RCK) i filia biblioteki na Ogrodach dorzuciły do listopadowego programu wydarzeń dużo swoich propozycji.

I tak, RCK zaprasza na cykliczne Poranki Młodego Widza, Giełdę Staroci czy Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm”. W listopadowym programie jest jeszcze m.in. recital fortepianowy (11.11), koncert Fado (12.11), Przegląd Kina Ukraińskiego (14-15.11) i spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” Królewskiego Baletu Klasycznego (24.11).

Miejska Biblioteka Publiczna co rusz zaprasza na spotkania z pisarzami, ale nie tylko. W listopadzie będzie można przyjść do biblioteki przy Frankowskiego m.in. na spotkanie z autorem kryminałów Wojciechem Chmielarzem (14.11), spotkanie z podróżniczką Marysią Czaplewską (21.11) lub warsztaty z psychologiem, by porozmawiać o depresji i o tym, jak sobie z nią radzić (15.11).
Swoje bogate programy przygotowały filie biblioteki na Ogrodach i przy ul. Brzozowej (szczegóły na plakacie).

Aż siedem wydarzeń przygotował klub Centrala. Na scenie przy Wąskiej 1 zagra VOO VOO (9.11) czeska legenda sceny alternatywnej (14.11), w programie stand-upowym wystąpi znany aktor Tomasz Karolak (23.11) – żeby wymienić tylko trzy z nich.

Ciekawie zapowiada się listopad w Laboratorium Kultury Adebar. Odbędą się tu warsztaty rozwojowe dla młodzieży, warsztaty muzyczne, z linorytu i dziennikarskie. To w piwnicach ratusza odbędzie się spotkanie otwarte z muzykami Voo Voo, którzy następnie zagrają w Centrali.

Warto zaglądać na profil Facebookowy Przystani Kultury Zaja, by sprawdzić, co dzieje się w porcie. Ostatnio Zaja zaprosiła na Silent Disco (wspólne słuchanie muzyki przez słuchawki), a wcześniej na spektakle, monodramy i kameralne koncerty.

Nie zapominajmy o Galerii Sztuki Współczesnej w ratuszu, gdzie można teraz oglądać wystawę „Dune Art” oraz o kinie Wybrzeże – małym, bo małym, ale jedynym jakie mamy. Najważniejsze, że to kino pokazuje polskie i światowe premiery. Jedna z nadchodzących to „Napoleon”. W głównej roli Joaquin Phoenix, za reżyserię odpowiada Ridley Scott. Dla wielu ten filmowy duet to gwarancja tego, że podczas seansu łatwo będzie zapomnieć o wszystkim wokół…

Programy na plakatach.

Regionalne Centrum Kultury

rck 23 listopad plakat2 1024x725 - Listopadowy rozkład wydarzeń. Konkurencja dobrze robi kołobrzeskiej kulturze?

Miejska Biblioteka Publiczna przy Frankowskiego i jej filie przy Brzozowej i na osiedlu Ogrody

biblio - Listopadowy rozkład wydarzeń. Konkurencja dobrze robi kołobrzeskiej kulturze?

Klub Centrala

centrala 1024x379 - Listopadowy rozkład wydarzeń. Konkurencja dobrze robi kołobrzeskiej kulturze?

Laboratorium Kultury Adebar (cz. 1)

adebar 1 1024x591 - Listopadowy rozkład wydarzeń. Konkurencja dobrze robi kołobrzeskiej kulturze?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend