Lokalne firmy wyremontują latarnię morską. Prace potrwają 280 dni

Radni Rady Miasta zgodzili się dołożyć pieniędzy do renowacji fortu Ujście z latarnią morską. Miasto planowało wydać na jej remont 5 mln zł. Najkorzystniejsza oferta, która wpłynęła w przetargu, opiewa na kwotę blisko 800 tys. zł wyższą.

W drugim przetargu na renowację obiektu wpłynęły dwie oferty (w pierwszym nie było chętnych). Spółka Hydratec z Białegostoku wyceniła roboty na 7,5 mln zł. Mniej zażądało dobrze znane w Kołobrzegu konsorcjum trzech lokalnych firm (WS z Siemyśla oraz WP-Werema i Skitech z Kołobrzegu), które jest gotowe wykonać zlecenie za 5,8 mln zł (kwoty podajemy w zaokrągleniu).
Po tym jak radni Rady Miasta 25 października podczas sesji Rady Miasta zgodzili się dołożyć 800 tys. zł do inwestycji, miasto wybrało tę drugą ofertę i na początku listopada podpisze umowę z tym dobrze znanym w Kołobrzegu konsorcjum budowlanym. To WS, WP-Werema i Skitech ostatnio m.in. wyremontowało Basztę Prochową, wybudowało przedszkole przy Radomskiej czy salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 5.

Przypomnijmy, że miasto sfinansuje renowację latarni morskiej z dofinansowania, które otrzymało z Polskiego Ładu. Są to pieniądze, które początkowo planowano wydać na przebudowę ulicy Spacerowej. Po tym jednak jak w przetargu okazało się, że remont tej malowniczej parkowej uliczki będzie kosztował kilkanaście milionów złotych, miasto wystąpiło o zgodę na przeznaczenie dofinansowania na inny cel, właśnie na renowację fortu Ujście z latarnią morską.

Renowacja podzielona na trzy etapy

Inwestycja obejmuje trzyetapowe prace budowlano – konserwatorskie remontu elewacji wraz z tarasami oraz iluminacją latarni morskiej. W trakcie remontu nie będzie można wchodzić na taras widokowy. Remont ma potrwać 280 dni.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 01 listopada, 12:49 Noki

    Wp Werema !!!!! No jasne….

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend