Lokalne firmy wyremontują latarnię morską. Prace potrwają 280 dni

You are currently viewing Lokalne firmy wyremontują latarnię morską. Prace potrwają 280 dni

Radni Rady Miasta zgodzili się dołożyć pieniędzy do renowacji fortu Ujście z latarnią morską. Miasto planowało wydać na jej remont 5 mln zł. Najkorzystniejsza oferta, która wpłynęła w przetargu, opiewa na kwotę blisko 800 tys. zł wyższą.

W drugim przetargu na renowację obiektu wpłynęły dwie oferty (w pierwszym nie było chętnych). Spółka Hydratec z Białegostoku wyceniła roboty na 7,5 mln zł. Mniej zażądało dobrze znane w Kołobrzegu konsorcjum trzech lokalnych firm (WS z Siemyśla oraz WP-Werema i Skitech z Kołobrzegu), które jest gotowe wykonać zlecenie za 5,8 mln zł (kwoty podajemy w zaokrągleniu).
Po tym jak radni Rady Miasta 25 października podczas sesji Rady Miasta zgodzili się dołożyć 800 tys. zł do inwestycji, miasto wybrało tę drugą ofertę i na początku listopada podpisze umowę z tym dobrze znanym w Kołobrzegu konsorcjum budowlanym. To WS, WP-Werema i Skitech ostatnio m.in. wyremontowało Basztę Prochową, wybudowało przedszkole przy Radomskiej czy salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 5.

Przypomnijmy, że miasto sfinansuje renowację latarni morskiej z dofinansowania, które otrzymało z Polskiego Ładu. Są to pieniądze, które początkowo planowano wydać na przebudowę ulicy Spacerowej. Po tym jednak jak w przetargu okazało się, że remont tej malowniczej parkowej uliczki będzie kosztował kilkanaście milionów złotych, miasto wystąpiło o zgodę na przeznaczenie dofinansowania na inny cel, właśnie na renowację fortu Ujście z latarnią morską.

Renowacja podzielona na trzy etapy

Inwestycja obejmuje trzyetapowe prace budowlano – konserwatorskie remontu elewacji wraz z tarasami oraz iluminacją latarni morskiej. W trakcie remontu nie będzie można wchodzić na taras widokowy. Remont ma potrwać 280 dni.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Noki

    Wp Werema !!!!! No jasne….

Dodaj komentarz