Maria Peszek będzie gościem miejskiej biblioteki

Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Marią Peszek, które odbędzie się 13.12.2022 (wtorek) o godzinie 17 przy ul. J. Frankowskiego 3. Bezpłatne wejściówki dostępne będą w Czytelni Prasy od 2 grudnia.

To już kolejne ciekawe spotkanie , na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Ostatnio przy Frankowskiego można było spotkać Marka Kamińskiego, znanego podróżnika, czy pisarzy Łukasza Orbitowskiego i Michała Witkowskiego. Teraz biblioteka zaprasza na spotkanie z Marią Peszek.

Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – miasto mania (2005), maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016), Ave Maria (2021). Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki”, Fryderyków, „Człowieka Roku” w plebiscycie Wdechy „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”. Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflixa Królowa.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend