Miasto na razie nie ogłosi kolejnego przetargu na remont Spacerowej. Co z pieniędzmi z Polskiego Ładu?

Dwukrotnie informowaliśmy o przetargu na remont ulicy Spacerowej, która biegnie wzdłuż parku Teatralnego, od ulicy Solnej do Mickiewicza. W obu przypadkach przetargi unieważniono, bo firmy budowlane za jego wykonanie zażądały zbyt dużo. Dziś już wiemy, że miasto na razie rezygnuje z remontu tej malowniczej, ale mocno zniszczonej alejki.

W pierwszym przetargu na remont Spacerowej i aranżację terenów wokół wpłynęła oferta na 16 mln zł. W drugim, po korekcie zamówienia i rezygnacji z części prac – oferty opiewały na kwoty 11,9 i 14,2 mln zł. To dla miasta było dalej za dużo. Kolejnego przetargu dotąd nie ogłoszono.

O tym, co dalej z remontem Spacerowej mówiła w radiu Kołobrzeg wiceprezydent naszego miasta ds. gospodarczych Ewa Pełechata. Okazuje się, że kolejnego przetargu na razie nie będzie.

A przypomnijmy, że miasto wpisało do swojego grafika przebudowę ulicy Spacerowej, bo otrzymało na nią w sumie ok. 7 mln zł dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Czy to oznacza, że miasto będzie musiało zwrócić te pieniądze? Jak stwierdziła wiceprezydent Pełechata na antenie kołobrzeskiej rozgłośni, urzędnicy starają się o zgodę, by środki z Polskiego Ładu przeznaczyć na inną miejską inwestycję, czyli remont Fortu Ujście (latarni morskiej). Tu szacunkowy koszt prac jest zbliżony do przyznanego dofinansowania na ulicę Spacerową (4,5-5 mln zł).
Jak zapewnia urzędniczka, miasto będzie się starało o kolejne dofinansowania i do remontu Spacerowej wróci.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 26 marca, 21:23 Jerzy Baranowski

    Dofinansowanie przyznawane jest do konkretnego projektu (zadania)

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend