Miasto podpisało dziś umowę na budowę boiska z siłownią zewnętrzną. Obiekt powstanie w centrum Kołobrzegu

Dziś kołobrzeski Urząd Miasta podpisał umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3. Inwestycja ma zostać wykonana w 160 dni.

Na zapleczu „Trójki”, od strony ul. Uczniowskiej powstanie nowe boisko o wymiarach 21 na 11 metrów. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, pozwoli to wytyczyć niepełnowymiarowe boisko do siatkówki i koszykówki. Powstanie też dwutorowa bieżnia o długości 60 m.

Zaplanowano tu też siłownię zewnętrzną, która będzie się składać z drabinki poziomej i drążków do podciągania się, urządzenia typu „rowerek” „narciarz”, orbiterek, „wioślarz” i „biegacz” podwójnego.

Zostaną zamontowane też wielofunkcyjne stoły do gier z ławkami, przy których będzie można zagrać m.in. w szachy, warcaby czy chińczyka i karty. Nie zabraknie ławek i stojaków na rowery.

Na miejskie ogłoszenie o budowie nowego boiska z siłownią zewnętrzną i bieżnią odpowiedziały trzy firmy. Torakol z Radziejowa, który wycenił swoje usługi najdrożej, bo na 1,49 mln zł, Bullait z Elbląga, który zażądał 1,39 mln zł, i doskonale znane w Kołobrzegu konsorcjum trzech lokalnych firm (WS, WP – Werema Paweł i Skitech), które złożyło najtańszą ofertę opiewającą na 1,32 mln zł (kwoty podajemy w zaokrągleniu). I to z tym ostatnim oferentem miasto podpisało dziś umowę. Kołobrzeskie konsorcjum ma teraz 160 dni na wywiązanie się ze zlecenia.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend