Miasto sięga do kieszeni turystów. Opłata uzdrowiskowa w górę

Jeszcze w zeszłym tygodniu urzędnicy miejscy podczas konsultacji społecznych dot. planowanego na rok 2020 wzrostu podatków i opłat lokalnych zapewniali, że nie wzrośnie opłata uzdrowiskowa. Wczoraj coś się zmieniło.

W miejskich materiałach przygotowanych na społeczne konsultacje w sprawie planowanego wzrostu danin publicznych urzędnicy zaznaczyli, że opłata uzdrowiskowa nie wzrośnie.

Tak było do wczoraj. 28 października przewodniczący Rady Miasta na wniosek prezydent Kołobrzegu dołączył do programu najbliższej sesji Rady Miasta trzy kolejne projekty uchwał. Jeden z nich został przygotowany na wniosek grupy radnych oraz komisji budżetowo-gospodarczej i dotyczy… podniesienia opłaty uzdrowiskowej.

Tak więc od nowego roku opłata klimatyczna za osobę dorosłą przebywającą w Kołobrzegu dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych miałaby wzrosnąć z 4 do 4,48 zł za dzień, a za dziecko do lat siedmiu z 2 do 2,24 zł. Przy takich stawkach prognozowany wpływ do kasy miasta może wynieść rocznie nawet 17 mln 920 tys. zł.

Radni projektem uchwały w tej sprawie zajmą się podczas sesji Rady Miasta 5 listopada. Obrady w dużej sali konferencyjnej urzędu miasta rozpoczną się o godz. 9. Będzie je można śledzić online na stronie internetowej miasta kolobrzeg.pl.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend