Miasto wybrało firmę, która przebuduje stadion przy Śliwińskiego. Tyle jej zapłaci m.in. za podgrzewaną płytę boiska

You are currently viewing Miasto wybrało firmę, która przebuduje stadion przy Śliwińskiego. Tyle jej zapłaci m.in. za podgrzewaną płytę boiska

Dziś Urząd Miasta rozstrzygnął duży miejski przetarg na przebudowę stadionu piłkarskiego przy ul. Śliwińskiego.

Stadion przebuduje firma Hybrid Sport z Torunia, której miasto zapłaci blisko 10 mln zł (dokładnie: 9.992,139 87 zł). Rozstrzygnięcie dotyczy głównej części zamówienia obejmującego m.in. podgrzewaną murawę. Trwa postępowanie dot. ciepłociągu.

Inwestycja ma polegać głównie na dostosowanie stadionu piłkarskiego do kryteriów zawartych w poradniku licencyjnym dla klubów I ligi wydanym przez Polski Związek Piłki Nożnej wraz z budową instalacji fotowoltaicznej. Na liście kryteriów jest m.in. podgrzewana murawa i taka ma zostać wykonana przy Śliwińskiego wraz z węzłem cieplnym oraz nową instalacją do zraszania i odwodnienia boiska.

Co jeszcze będzie zrobione? Powstanie profesjonalna strefa dla dziennikarzy relacjonujących mecze. Na dachu trybuny „B” ma zostać zainstalowana instalacja fotowoltaiczna, rozbudowana zostanie instalacja elektroenergetyczna oraz teleinformatyczna, wykonane będzie ogrodzenie z bramą przesuwną i furtką, oddzielającą trybunę „A” od wejścia dla kibiców przyjezdnych (powiększenie strefy bezpieczeństwa).

Na modernizację stadionu piłkarskiego miasto otrzymało dofinansowania: z Polskiego Ładu Inwestycje Strategiczne skąd Kołobrzeg otrzymał 8 mln złotych oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki, który dołoży do tej inwestycji 2 mln złotych.

Dodaj komentarz