Wybrano najlepsze plaże w Polsce w 5 kategoriach. Kołobrzeg wygrał w dwóch

You are currently viewing Wybrano najlepsze plaże w Polsce w 5 kategoriach. Kołobrzeg wygrał w dwóch

Najlepsza plaża dla rodzin, aktywnych czy imprezowiczów. Ta z najpiękniejszymi spotami do zdjęć i w końcu królowa polskiego wybrzeża, czyli Plaża Roku! Tysiące polskich internautów wzięło udział w głosowaniu, aby wyłonić najlepsze kąpieliska w kraju – po raz pierwszy w historii aż w 5 różnych kategoriach. Poznaj zwycięzców Rankingu Polskich Plaż 2024 portalu Travelist.pl i dowiedz się, gdzie warto plażować tego lata.

Najlepsze z najlepszych, czyli królowe polskiego wybrzeża

Eksperci Magazynu Travelist.pl – wspólnie z samymi plażowiczami – już po raz 11. przygotowali zestawienie najlepszych miejsc do plażowania nad polskim morzem. Królowa polskiego Wybrzeża? Także i w tym roku bez zaskoczenia, choć walka o miano najlepszego bałtyckiego kąpieliska trwała do samego końca. Jak prezentuje się podium tegorocznego plebiscytu w głównej kategorii Plaża Roku? Oto miejsca, które skradły serca Polaków.

Pierwsze miejsce zajęła plaża w Świnoujście, drugie w Gdańsk Stogi, na trzecim stopniu podium jest Kołobrzeg.

Świnoujście, Gdańsk i Kołobrzeg – to te miejsca mogą pochwalić się najpiękniejszymi plażami na naszym Wybrzeżu. Więcej informacji o pozostałych siedmiu, które znalazły się w kategorii Plaża Roku, znajdziecie na: https://magazyn.travelist.pl/top-10-ranking-polskich-plaz/.

Kto zwyciężył w pozostałych kategoriach?

W tym roku poza nagrodą główną po raz pierwszy postanowiono przyznać wyróżnienia w czterech zupełnie nowych kategoriach tematycznych. Internauci zadecydowali, która plaża w Polsce jest najbardziej przyjazna rodzinom, która sprzyja aktywnym, na której są najlepsze imprezy, a która kryje w sobie zakamarki idealne do zdjęć. Tak przedstawiają się wyniki:

  • Najlepsza plaża dla rodzin: Kołobrzeg (1 miejsce), Łeba (2 miejsce), Ustka (3 miejsce),
  • Najlepsza plaża dla aktywnych: Kołobrzeg (1 miejsce), Świnoujście (2 miejsce), Sopot (3 miejsce),
  • Najbardziej imprezowa plaża: Mielno (1 miejsce), Kołobrzeg (2 miejsce), Gdańsk Brzeźno (3 miejsce),
  • Najlepsza INSTAplaża: Świnoujście (1 miejsce), Hel – plaża na cyplu (2 miejsce), Gdynia Orłowo (3 miejsce). 

Tak prezentuje się podium dla poszczególnych kategorii, a pełna lista plaż ujętych w rankingu znajduje się na: https://magazyn.travelist.pl/top-10-ranking-polskich-plaz/.

Najlepsze kadry

Internauci nie tylko wyłonili pięć zwycięskich plaż, ale i sami mieli okazję zawalczyć o nagrody. Rankingowi towarzyszył bowiem konkurs na zdjęcie, które bardziej niż tysiąc słów powie, dlaczego akurat to miejsce jest najlepszym spotem do plażowania. Spośród setek nadesłanych ujęć wybrano najlepsze, które nagrodzono voucherami do wykorzystania na portalu Travelist.pl.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonim

    Dziwi mnie bardzo brak w tym rankingu n.p Miedzyzdrojow,ktore zostaly z pewnoscia stlumione przez gorsze SWINOUJSCIE

Dodaj komentarz