Wiemy na co miasto wyda 2 miliony złotych z budżetu na promocję. Koncert na Otwarcie Lata, Weekend Familijny i Festiwal Radości. Co jeszcze?

Magistrat w budżecie na promocję miasta w 2019r. ma przeznaczone ok. 2 mln zł. Na co konkretnie miasto wyda te pieniądze, mówiła dziś wiceprezydent ds. społecznych, Ilona Grędas-Wójtowicz.

Na zdjęciu koncert grupy Big Cyc w porcie pasażerskim podczas ubiegłorocznych Dni Kołobrzegu.

Wiceprezydent Grędas – Wójtowicz przedstawiła dziś grafik najważniejszych wydarzeń, które mają być zorganizowane za pieniądze na promocję. W tym kalendarzu nie ma imprez organizowanych m.in. przez Regionalne Centrum Kultury i MOSiR, które swoje wydarzenia przygotują we własnym zakresie.

I tak, w dniach od 2 do 8 maja odbędzie się Wiosna Filmów. Będzie to cykl projekcji filmów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kolejne daty w kalendarzu, które warto zaznaczyć na czerwono to oczywiście Majówka i Dni Kołobrzegu. Wtedy wystąpią w kurorcie zespoły Voo Voo, Złe Psy oraz Andrzej Nowak i Cleo.

Na Dzień Dziecka zostanie zorganizowany Weekend Familijny. Głównym punktem programu będzie Festiwal Radości. Do Kołobrzegu przyjadą m.in. iluzjoniści, żonglerzy i akrobaci. Również z początkiem czerwca zostanie uruchomiona strefa młodzieży przy scenie plenerowej RCK. Ma to być ogólnodostępne miejsce z wygodnymi pufami do siedzenia, gdzie będzie można posłuchać muzyki, a również coś zjeść, bo przewidziano też miejsce na stylowy food truck.

W tym roku odbędzie się plenerowy i darmowy koncert na plaży „Otwarcie Lata”. Miasto tym razem zorganizuje go wraz ze stacją RMF MAXXX. Wystąpią Feel, Lanberry oraz Calvi i Remi. Na plaży będzie działać Słoneczna Stacja telewizji Polsat.

Znalazły się też pieniądze na nieco bardziej wyrafinowaną rozrywkę. Latem na scenie ustawionej na plaży, aktorzy Teatru Wielkiego z Łodzi wystawią „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki.

Nie zabraknie imprez sportowych, takich, jak chociażby Beach Soccer, czyli Turniej Piłki Plażowej organizowany razem z PZPN. Na przełomie września i października swoją imprezę będą mieli miłośnicy sportów wodnych – będzie to Festiwal Fal i Wiatru i II Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Surfingu.

Promocja miasta zakłada również obecność Kołobrzegu w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, czy to za pośrednictwem kamery pogodowej, czy też realizacji programów właśnie w Kołobrzegu. Jednym z nich będzie „Ewa gotuje”.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend