Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe

Dziś w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył stypendia sportowe uczniom, którzy w roku 2018 uzyskali najlepsze wyniki sportowe.

Ośmiu zawodników, uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu odebrało stypendia sportowe za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowych lub krajowych zawodach sportowych.

W tym roku stypendia wypłacane będą zawodnikom przez okres trzech miesięcy od maja do lipca 2019 roku. Stawka bazowa stypendium dla zawodnika wynosi 500 zł miesięcznie.

Wręczając stypendia starosta wraz z członkiem Zarządu Powiatu, Heleną Rudzis-Gruchałą, pogratulowali młodym sportowcom wytrwałości, zaangażowania i poświęcenia. Podziękowania skierowali również do rodziców oraz trenerów za wsparcie i trud włożony w wychowanie młodych sportowców.

Stypendyści sportowi Starosty Kołobrzeskiego I stopnia:

Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny Sztorm:
-Małgorzata Grzywińska – III miejsce na 100 m w Mistrzostwach Województwa U-18 i U-20, VII miejsce na 100 m w Finale B w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, III miejsce na 60 m w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego;
-Kinga Waleriańczyk – III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w chodzie na 3 km;
-Adrianna Meszczyk – III miejsce w biegu na 100 m i I miejsce w biegu sztafetowym 4×100 m w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych;
-Jan Gałgański – VIII miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w skoku w dal, I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.

Gminny Klub Szachowy „Solny”:
-Julia Antolak – I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18, V miejsce w Mistrzostwach Świata w szachach błyskawicznych do lat 18, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach klasycznych, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach błyskawicznych.

Klub Sportowy Szczerek Fight Team:
-Helena Wojakowska – I miejsce w Mistrzostwach Polski Ricardo Cavalcanti BJJ, II miejsce w Europen Champion Schip CBJJP w kategorii Gi i No-Gi, I miejsce w Turnieju Swanson JJ CUP, I miejsce w Winter Open 2018 Gi i No-Gi Jiu Jitsu.

Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie:
-Kazimierz Ciołek – II miejsce w Pucharze Polski Północnej Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Mistrzostwach Polski Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Polski Teakwon-do, I miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do, III miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do.

Stypendystą sportowym Staroty Kołobrzeskiego II stopnia został:
-Szymon Markowski zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego OPP Powiat Kołobrzeski za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w piłce siatkowej.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć sportowych.

DSC 8338 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe DSC 8352 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe DSC 8358 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe DSC 8376 1 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe DSC 8376 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe DSC 8377 1 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe DSC 8377 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportowe DSC 8378 - Nasi stypendyści. Powiat wspiera za najlepsze wyniki sportoweNasi

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend