Natalia Niemen zagra koncert w Kołobrzegu

26 stycznia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu wystąpi Natalia Niemen z akompaniamentem kołobrzeżanina – Adama „Herbaty” Herbowskiego. Początek koncertu o godz. 18.

„Niemen Mniej Znany” – to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”. Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena, takich jak „Jednego serca”, „Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

Bilet kosztuje 60 zł (normalny), a ulgowy z kartą mieszkańca 50 zł. Są dostępne w kasie RCK oraz na tobilet.pl.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend