Nowe kolumbaria dalej za drogie. Na cmentarzu komunalnym zaczyna brakować miejsc na pochówki urnowe

Już kilka razy informowaliśmy o potrzebie budowania nowych kolumbariów. Rosnąca popularność urnowych pochówków sprawia, że dostępne miejsca na prochy zmarłych na kołobrzeskim cmentarzu komunalnym szybko się kończą.

Urząd Miasta ogłosił kolejny przetarg na wybudowanie dziewięciu ścian z niszami na umieszczenie w nich urn z prochami zmarłych. I po raz kolejny oferty, które wpływały znacząco przekraczają kwotę, którą miasto jest gotowe wydać na ten cel.

W ostatnim przetargu w terminie (do 20 marca) wpłynęły dwie oferty. Konsorcjum lokalnych firm znane m.in. z remontu piwnic ratusza czy baszty lontowej, wyceniła budowę kolumbariów na blisko 1,1 mln zł. Druga oferta była jeszcze wyższa – firma ze Szczecina zażądała prawie 1,7 mln zł.

Tym czasem miasto na wybudowanie 9 kolumbariów przeznaczyło mniej, bo 590 tys. zł brutto. Zapytaliśmy więc w Urzędzie Miasta czy magistrat ogłosi kolejny przetarg czy może dołoży pół miliona złotych i już teraz zleci budowę nowych miejsc na pochówki urnowe.
-W tej chwili sprawdzamy oferty, które wpłynęły w przetargu, decyzja, co dalej jeszcze nie zapadła – mówi naszemu portalowi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Michał Kujaczyński – Przypomnę tylko, że w przypadku zwiększenia kwoty zarezerwowanej na budowę kolumbariów zgodę na to musi wyrazić Rada Miasta.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend