Nowe zakupy Zieleni Miejskiej za nieco ponad 2 mln zł

You are currently viewing Nowe zakupy Zieleni Miejskiej za nieco ponad 2 mln zł

Flota Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu została wzmocniona o dwa nowe specjalistyczne samochody, które już rozpoczęły pracę na terenie miasta Kołobrzeg.

Pierwsza na liście dokonanych właśnie przez Zieleń Miejską zakupów jest zamiatarka uliczna. Jej zakup został sfinansowany ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg. Kwota zakupu: 975 267,00 zł brutto.

Zamiatarka będzie wykorzystywana do sprzątania pasów drogowych na terenie Kołobrzegu. Dodatkowym atutem jest fakt wyposażenia zamiatarki w 6 dysz zamontowanych pod przednim zderzakiem, pełniących funkcje zraszające oraz funkcje zmywania pod wysokim ciśnieniem. Zamiatarka sprawdzi się w czyszczeniu najczęściej użytkowanych nawierzchni deptaków przy ul. Rodziewiczówny i placu na ul. Mickiewicza (dojście do molo).

Do MZZDiOŚ dotarła też nowa Śmieciarka bezpylna trzyosiowa Zakup sprzętu sfinansowany został również ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg. Wartość tego zakupu to 1 091 010,00 zł brutto.

Samochód marki SCANIA L320 z zabudową bębnową firmy FAUN model ROTOPRESS 519L przeznaczony jest do odbioru wszystkich frakcji odpadów. Dużym atutem samochodu jest nisko położona kabina, która ułatwia pracę pracownikom odbierającym odpady (ten typ obsadzenia kabiny został zaprojektowany gównie z przeznaczeniem dla branży komunalnej). Zabudowa o objętości 18 m3 wyposażona w zbiornik na odcieki o pojemności 150 litrów doskonale sprawdzi się w odbieraniu frakcji BIO odpadów. Dodatkowym atutem zabudowy jest zaawansowany system wrzutowy pojemników wyposażony w automatyczny wyrzutnik, który w dużym stopniu usprawnia pracę podczas załadunku.

Pojazd przeznaczony jest do prac związanych odbiorem odpadów z terenu miasta Kołobrzeg.

Dodaj komentarz