Prezydent podpisała umowę na wykonania koncepcji zagospodarowania brzegów Parsęty. Tak mogą wyglądać?

1 lipca 2020 r. prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska podpisała umowę z architektami Błaszczyk i Samborski spółka Partnerska na wykonanie koncepcji programowo – przestrzennej zagospodarowania terenów w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Parsęty. Chodzi o obie strony rzeki na odcinku od ulicy Kamiennej do mostu Portowego.

Na zdjęciu koncepcja zagospodarowania brzegów Parsęty, która powstała w pracowni architektów Błaszczyk i Samborski kilka lat temu.

O ożywieniu brzegów rzeki i bulwarów mówi się w Kołobrzegu od lat.

– Po podpisaniu dzisiejszej umowy powstanie dokumentacja, która będzie pierwszym krokiem do szerokiego i kompleksowego podejścia, do zagospodarowania tych terenów – mówi rzecznik Urzędu Miasta, Michał Kujaczyński – Sami architekci podkreślają, że głównym celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom.

Pierwszy etap prac to stworzenie koncepcji, która zostanie poddana szerokim konsultacjom społecznym. Na pierwsze spotkanie konsultacyjne prezydent Kołobrzegu i architekci zaproszą we wrześniu bieżącego roku.

-Przewidujemy tyle spotkań konsultacyjnych ile będzie potrzeba do wypracowania wniosków, które będą mogły zostać ujęte przy dalszych pracach nad tym projektem. – dodaje Michał Kujaczyński – Drugim etapem prac będzie stworzenie do 30 listopada tego roku ostatecznej wersji koncepcji.

parseta blaszczyk samborski - Prezydent podpisała umowę na wykonania koncepcji zagospodarowania brzegów Parsęty. Tak mogą wyglądać?

5 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 01 lipca, 13:21 Paweł

  Mam nadzieję że architekci zaproponują jakiś parking podziemny w tym miejscu też bo te garaże wolno stojące to paskudztwo straszne, i to w centrum miasta.

  Reply this comment
 2. 01 lipca, 14:20 old school

  Piękne ale wydaje się niemożliwe do zrealizowania

  Reply this comment
 3. 01 lipca, 16:33 Anna

  Gorzów ma fajny bulwar, od dawna zastanawiam się dlaczego Kołobrzeg o to nie zadbał.

  Reply this comment
 4. 02 lipca, 10:44 wysokość pod mostem

  Jest ładnie ale nierealnie.
  Jakiej wyskości żąglówki mogą przepłynąć pod mostem na Parsęcie?

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend