Park Antoniego Szarmacha. Dziś odsłonięto tam pamiątkową tablicę

W gronie rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników Antoniego Szarmacha odsłonięta została dziś pamiątkowa tablica w parku jego imienia przy ulicy Jedności Narodowej.

26 lipca Rada Miasta przyjęła projekt uchwały ws. zmiany nazwy parku przy ul. Jedności Narodowej na im. Antoniego Szarmach. Wniosek o zmianę nazwy złożyła Fundacja Historia Kołobrzeg oraz wicestarosta kołobrzeski z radnymi Nowej Lewicy. Dziś w parku odsłoniona została pamiątkowa tablica.

Skąd pomysł zmiany nazwy parku na imienia Antoniego Szarmacha? Ten zmarły w 2020 roku społecznik, spośród wielu swoich pasji, znany był ze swojej miłości do przyrody. Na antenie Telewizji Kablowej Kołobrzeg prowadził program „Drzewa Pana Antoniego”. Wiele jego audycji było nagrywanych właśnie w parku, który do niedawna nosił nazwę od ulicy, z którą sąsiaduje.

Nie sposób chyba wymienić wszystkich aktywności Antoniego Szarmacha, ale spróbujmy: był pedagogiem, prezesem kołobrzeskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej, przewodnikiem, miłośnikiem przyrody, radnym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, radnym osiedla Solne Zdroje. To jemu zawdzięczamy najbardziej szalone zawody jakimi są jazda rowerem po desce na wodzie oraz malownicze wyścigi Smoczych Łodzi. Był też wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

szarmach3 1024x768 - Park Antoniego Szarmacha. Dziś odsłonięto tam pamiątkową tablicę
szarmach 1024x788 - Park Antoniego Szarmacha. Dziś odsłonięto tam pamiątkową tablicę
szarmach2 461x1024 - Park Antoniego Szarmacha. Dziś odsłonięto tam pamiątkową tablicę

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend