Park i Skwer naszpikowane kamerami

Kołobrzeski magistrat zdecydował, że kamery zamontowane podczas wymiany oświetlenia w centrum miasta, zostaną wpięte do sieci miejskiego monitoringu.

W Kołobrzegu zakończyła się wymiana oświetlenia w parku wokół Placu 18 Marca, na Skwerze Pionierów i na ulicy Sybiraków. Inwestycja rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Miejsce 70 eksploatowanych dotąd latarń i lamp zajęły nowe, ledowe. Są znacznie bardziej efektywne. Pozwolą też sporo zaoszczędzić.

Firma oprócz wymiany starych lamp i dostawieniu kilku nowych zamontowała również kamery kopułowe z wbudowanym analizatorem ruchu. Mają one badać natężenie ruchu i dopasowywać do niego natężenie oświetlenia.
Teraz magistrat podjął decyzję, że kamery zawieszone na lampach będą wpięte do sieci miejskiego monitoringu. Obraz rejestrowany w parku i na skwerze będzie więc wyświetlał się na monitorach w centrum miejskiego monitoringu na komendzie policji przy ul. Kilińskiego 20. Wszystkich kamer na Skwerze Pionierów i Placu 18 Marca jest 26.

Cała inwestycja kosztowała 650 tys. zł, ale miasto wydało na ten projekt tylko ok. 200 tys. zł, bo 450 tys. zł dołożył Urząd Marszałkowski.

2a - Park i Skwer naszpikowane kamerami 4b - Park i Skwer naszpikowane kamerami 5b - Park i Skwer naszpikowane kamerami 6a - Park i Skwer naszpikowane kamerami 7a - Park i Skwer naszpikowane kamerami

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend