Pierwsze spotkanie organizacyjne wolontariuszy Wigilii dla Samotnych (WIDEO)

Ponad 30 osób spotkało się dziś (8.11) w salce prasowej w hali Milenium podczas pierwszego spotkania wolontariuszy Wigilii dla Samotnych. W tym roku świąteczna kolacja zostanie przygotowana stacjonarnie dla ok. 350 osób.

Jedni będą gotować, drudzy będą kelnerami podczas wigilijnej wieczerzy, jeszcze inni udekorują salę, rozstawią stoły, posprzątają, wsiądą za kierownicę samochodu, by dowieźć na miejsce potrzebne rzeczy. Ponad 30 osób spotkało się dziś w salce prasowej hali Milenium, by ustalić pierwsze szczegóły organizacyjne Wigilii dla Samotnych. Większość osób już się dobrze zna, ponieważ będzie to 9. świąteczna kolacja przygotowana z myślą o osobach, które są samotne, starsze lub z jakiegoś powodu znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
Wciąż można dołączyć do wolontariuszy. Takich spotkań będzie jeszcze co najmniej 5 – ich daty zostały podane na plakacie, który publikujemy pod tekstem.

Potrawy na wigilijny stół zostaną przygotowane w barze Bajewo w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Okopowej. Drugim miejscem, gdzie zostaną ugotowane ciepłe dania (barszcz, pierogi, uszka) jest ośrodek, który chce pozostać anonimowy.

Do przygotowania Wigilii dla Samotnych potrzebne są różne rzeczy i produkty spożywcze. Ich listę opublikowaliśmy TUTAJ.

Więcej w materiale wideo nagranym podczas dzisiejszego spotkania,

wigilia3 1024x620 - Pierwsze spotkanie organizacyjne wolontariuszy Wigilii dla Samotnych (WIDEO)
plakat 2 724x1024 - Pierwsze spotkanie organizacyjne wolontariuszy Wigilii dla Samotnych (WIDEO)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend