Policja z Kołobrzegu zarekwirowała podrabianą odzież. Oryginalna byłaby warta ponad pół miliona

Policjanci Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego KPP Kołobrzeg wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli podrobioną odzież znanych marek. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 540 tysięcy złotych.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili miejsce na terenie Kołobrzegu w którym wprowadzano do obrotu podrobioną odzież światowych marek. Funkcjonariuszom pomagali pracownicy Urzędu Celno-Skarbowego oraz przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1300 sztuk odzieży oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Biorąc pod uwagę ilość i rodzaj zabezpieczonego towaru, wartość wyrobów oryginalnych najbardziej zbliżonych do zabezpieczonych to łączna suma ponad 540 tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend