Policjanci odwiedzają miejsca, gdzie koczują bezdomni. Starają się ich nakłonić, by skorzystali z pomocy

W związku ze spadkami temperatur policjanci starają się dotrzeć do osób bezdomnych, które koczują na działkach lub zamieszkują pustostany. Mundurowi informują ich m.in. o noclegowni, miejscach, gdzie można otrzymać ciepły posiłek i darmową odzież oraz gdzie udzielana jest opieka medyczna. Starają się też nakłonić ich do zmiany trybu życia, który zimą może kosztować ich życie.

Jednak policjanci tak naprawdę mogą jedynie prowadzić działania prewencyjno-profilaktyczne. Jeżeli osoba bezdomna nie chce przyjąć pomocy lub nie chce skorzystać z noclegowni, nie można jej do tego zmusić.

-Bezdomność w wielu przypadkach wiąże się z chorobą alkoholową oraz wykluczeniem społecznym. – mówi rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji, Tomasz Kwaśnik.  – W związku z powyższym funkcjonariusze prowadzili również rozmowy ukierunkowane na zmianę sposobu funkcjonowania w społeczeństwie spotkanych osób oraz wskazywali adresy placówek świadczących usługi terapeutyczne.

Tego typu działania będą prowadzone regularnie przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend