Policjanci zatrzymali 31-latka, który ukradł z ogródków piwnych warzywa, owoce i alkohol

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże z włamaniem do ogródków piwnych znajdujących się w centrum Kołobrzegu. Sprawca okazał się recydywistą, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

W sierpniu do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wpłynęły zgłoszenia dotyczące włamania do kilku ogródków piwnych w rejonie ratusza. Sprawca po kolei włamywał się do lokali skąd zabrał m.in. warzywa, owoce i alkohol.

Policjanci zajmujący się sprawa ustalili, że sposób działania, a także zabezpieczone ślady dotyczą tego samego sprawcy. Kolejne analizy zebranych danych doprowadziły do wytypowania mężczyzny przez policjantów i zatrzymania go.

Sprawca to 31-letni mieszkaniec Trzebiatowa. Przyznał się do włamania i usłyszał trzy zarzuty, kradzież z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz kradzieży, za którą grozi do pięciu lat pozbawiania wolności. Obydwa zarzuty przedstawiono podejrzanemu w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie konsekwencji o połowę od górnej ustawowego zagrożenia.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend