Poseł Hoc o wysokich odprawach w PŻB: to fake news i dezinformacja (WIDEO)

Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury, poinformował o aneksowaniu umów o pracę kilku pracowników Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Stało się to na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2023 r., które mogły doprowadzić – i jak dziś wiemy doprowadziły – do zmiany władzy w kraju. A PŻB to spółka skarbu państwa.

Dzięki zmianom w umowie wybrani pracownicy PŻB w razie zwolnienia mieli otrzymać wysokie odprawy równe 15-krotności pensji. W tym gronie jest m.in. żona radnego Macieja Bejnarowicza, polityka PiS.

Dziś do sytuacji odniósł się poseł PiS Czesław Hoc. Podczas konferencji prasowej miała mu towarzyszyć Agnieszka Bejnarowicz, jednak dyrektor ds. personalnych w PŻB nie pojawiła się na spotkaniu z dziennikarzami.

Poseł informację o 15-krotnych odprawach nazwał fake newsem. Stwierdził też, że osoby, które we wrześniu aneksowały umowy, rozważają wstąpienie na drogę prawną przeciwko wiceministrowi infrastruktury Arkadiuszowi Marchewce m.in. za głoszenie nieprawdziwych informacji.

Więcej w materiale wideo.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend