Protest rolników: jutro ok. 100 ciągników rolniczych i aut zablokuje Kołobrzeg. Znamy szczegóły akcji

Jutro (20 lutego) rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. Kołobrzeg też znalazł się na mapie polskich miast, gdzie będzie prowadzony protest. Do rolników z pow. kołobrzeskiego dołączą ich koledzy z pow. białogardzkiego i świdwińskiego.


– Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem – uważa rolnicza Solidarność i zapowiada kolejną dużą akcję protestacyjną,

Kołobrzeg – zbiórka o 10.30 na Bezprawiu

Nasz portal skontaktował się z rolnikami z Gościna, którzy koordynują akcję protestacyjną w naszym powiecie. Jak nam powiedzieli, protestujący planują zbiórkę jutro (20.02) o godz. 10.30 na Bezprawiu. Spodziewanych jest ok. 100 ciągników i aut osobowych. Kawalkada wjedzie do miasta ok. godz. 11, przejedzie obok rynku i skieruje się do portu, gdzie zablokuje wjazd na most Portowy – część maszyn zaparkuje od strony ul. Solnej, druga część od strony ronda na zbiegu ulic Portowej i Mickiewicza.

Tam planowane jest też spotkanie z władzami miasta i powiatu. Rolnicy chcą im wręczyć petycję. Znalazły się w niej też lokalne postulaty, jak ten dotyczący rozbudowy portu, po to by jeszcze więcej zboża wypływało z Kołobrzegu w świat.

W związku z blokadą, kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu kołowym od ok. godz. 11 do 15.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 19 lutego, 17:43 Anonim

    Wspierajmy ROLNIKÓW !

    Reply this comment
  2. 20 lutego, 21:06 Krzysztof

    A co ma Kołobrzeg wspólnego ze zbożem z Ukrainy, wy to jedźcie do Warszawy a nie nad morzem

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend